BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Obrovská tragédia v Prešove spojila Slovákov: Rodinám ponúkajú veľkorysú pomoc!
zdroj: TASR

Obrovská tragédia v Prešove spojila Slovákov: Rodinám ponúkajú veľkorysú pomoc!

Slovenskom otriasa ďalšia katastrofa. Verejnosť sa spája, aby pomohla ľuďom zasiahnutým pohromou. Na sociálnych sieťach sa vyskytlo množstvo ponúk, ktorými chcú občania zmierniť útrapy rodín z vyhoretej bytovky. Toto im ponúkajú!

Na záver roka sa s tragickými udalosťami roztrhlo vrece. Slováci sú však rozhodnutí svojim spoluobčanom pomôcť. Po dnešnom výbuchu plynu na jednom z prešovských sídlisk zostalo niekoľko desiatok ľudí z minúty na minútu na ulici. Mesto okamžite zareagovalo a ľuďom pripravilo dočasné ubytovanie v školách, telocvičniach, či sociálnych zariadeniach. 

Teplo domova sa ale nedá nahradiť, o to viac, že sa nezadržateľne blížia najkrajšie sviatky roka - Vianoce. Slováci sa preto okamžite začali mobilizovať, na Facebooku vytvorili skupinu, kde dotknutým ponúkajú pomoc.

Na aktuálny stav zareagovalo neskutočné množstvo ľudí. Skupinu na pomoc ľuďom v núdzi podporilo účasťou v priebehu pár hodín takmer 28-tisíc ľudí a mnoho ďalších posiela obetiam rôzne príspevky. Slováci ponúkajú materiálnu pomoc všetkého druhu: od plienok, kočíkov, oblečenia, potravín, potravy pre psov, cez dopravu a transfer darov zdarma, až po ponuky ubytovania a iných.


 Vlna solidarity pokračuje až do neskorých večerných hodín. Pomáhať sa bude i zajtra, kedy je naplánovaný prevoz vyzbieranej pomoci zo vzdialenejších slovenských miest, no prichádza i podpora zo zahraničia.

Akonáhle sa na internete objaví výzva na chýbajúce veci, ľudia bez reptania zaplavia centrá záchrannými balíčkami.

Primátorka mesta Prešov uviedla, že materiálnej pomoci je už dostatok. Ľudia však upozorňujú na aktuálny nával, ktorý po pár dňoch pominie, prispievať preto podľa nich treba kontinuálne. Mesto tiež zverejnilo transparentný účet, na ktorom je možné rodiny podporiť (SK90 7500 0000 0040 0859 1229, variabilný symbol 6122019). K zbierke sa pridala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Neuveriteľné sa stalo skutočným a okrem ohromujúcej pomoci, ktorú vyslovili okrem verejnosti aj osobnosti z radov celebrít, sa na internete vyskytli aj podvodníci snažiaci sa na situácii zarobiť. Vyzývajú verejnosť na podporu falošných účtov, pri prevode finančných prostriedkov preto treba byť opatrní a čísla overovať.

Najnovšie z kategórie: Made in Slovakia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio