BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Týmto ľuďom sa vo vzťahoch radšej vyhnite! Majú sklony k nevere
zdroj: SAMphoto

Týmto ľuďom sa vo vzťahoch radšej vyhnite! Majú sklony k nevere

Hovorí sa, že muži sa pred dlhodobým, vážnym vzťahom potrebujú vybúriť, inak sa to neskôr prejaví na ich vernosti a budú chcieť experimentovať a doháňať zameškané. Nová vedecká štúdia toto tvrdenie vyvracia. Toto sú pravé dôvody, prečo muži podvádzajú!

Nevybláznení

Ženy sa často spoliehajú na to, že ak si ich partner dosť "užil", nebude mať potrebu v sexuálnych dobrodružstvách pokračovať. Opak je však pravdou. Práve ľudia, ktorí mali v minulosti vyššie číslo sexuálnych partnerov sú náchylnejší k nevere. Vedci tvrdia, že je tomu tak, pretože sú títo ľudia lepšími milencami, vďaka svojim skúsenostiam. Svoje sexuálne zručnosti chcú teda zrejme naplno zužitkovať.

Nespútaný temperament

Nevernícke sklony sa tiež zvyšujú u impulzívnych ľudí. U nich sa tieto tendencie prejavujú zrejme preto, že sa nezastavia, aby porozmýšľali nad svojím konaním. Namiesto, aby zvážili situáciu podľahnú svojim aktuálnym emóciám.

Žiadne prekvapenie

Hlavným dôvodom nevery okrem toho klasicky býva odcudzenie a nespokojnosť so sexuálnym životom. Dĺžka a hĺbka vzťahu nemá na vernosť žiaden vplyv, hovorí sa v štúdii. Výskum vykonali vedci z univerzity v Queenslande. Zameriavali sa na to, prečo ľudia neveria faktorom, podľa ktorých niektoré typy partnerov častejšie podvádzajú.

Vyťažte z nevery

Podvádzané ženy ale majú z tejto situácie aj istý úžitok. Predchádzajúci výskum totiž zistil, aké účinky majú rozchody na partnerov. Podľa neho sa ženy, ktoré partner podviedol z tejto skúsenosti poučia a v budúcnosti si vyberajú lepších priateľov.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio