BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Netradične krásna: Takto vyzerá nová Miss Universe
zdroj: TASR, ilustračná foto

Netradične krásna: Takto vyzerá nová Miss Universe

Zaujala netradičným vzhľadom, očarujúcim pôvabom a presvedčila tak porotcov prestížnej súťaže krásy, že ona je tá pravá. Na Miss Universe zvíťazila 26-ročná Juhoafričanka Zozibini Tunzi.

Zozibini sa v Atlante stala v histórii treťou výherkyňou z Juhoafrickej republiky. Podľa jej slov, boli časy, kedy by ľudia za jej vzhľad neocenili: "Vyrastala som vo svete, kde žena, ktorá vyzerá ako ja - s mojou farbou pleti a typom vlasov - nebola nikdy považovaná za krásnu," povedala ešte pred korunovaním. Príhovor tiež predniesla na tému vodcovstva žien, zmeny klímy a krásy.

26-ročná manekýna sa po prvý raz do súťaže v Južnej Afrike prihlásila už v roku 2017. Tam sa ale do finálovej 12-ky neprebojovala.

Niektorí ľudia na sociálnych sieťach netajili prekvapenie, že práve "dievča čiernej pleti s krátkymi vlasmi" vyhralo korunku najkrajšej dámy. "Naši predkovia sa radujú. Černosi, prešli sme dlhú cestu," píše sa v jednom z príspevkov. Víťazka má medzi ľuďmi veľkú podporu: "Slovami nedokážem opísať, ako sa práve teraz cítim. Dali ste každému hnedému dievčaťu s krátkymi vlasmi dôvod, aby sa milovalo o niečo viac," neskrývajú nadšenie.

Na súťaži malo svoje zastúpenie aj Slovensko - Lauru Longauerovú. Tá reprezentovala našu krajinu spolu s ďalšími 89-timi kráskami. Do finále sa však neprepracovala.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio