BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mestá sa rozžiarili: Toto sú TOP vianočné stromčeky Slovenska!
zdroj: Instagram/thisisslovakia

Mestá sa rozžiarili: Toto sú TOP vianočné stromčeky Slovenska!

Vianočná atmosféra je v plnom prúde. Vychutnať si ju ešte niekoľko dní môžete aj v centrách slovenských miest, ktoré tradične usporadúvajú vianočné trhy, plné stánkov s občerstvením, výrobkami všetkého druhu a pamätnými predmetmi. Dominantou trhov sú každoročne vyzdobené vianočné stromčeky. Ktoré mesto sa pýši najkrajšou dekoráciou?

Výber stromov do centier miest majú na starosti odborníci z mestských lesov. Do hry sa dostáva niekoľko adeptov, z ktorých sa neskôr vyberá favorit podľa toho, ktorý má vhodnú výšku, šírku, obvod kmeňa, do úvahy sa berie súmernosť a hustota koruny a tiež farba ihličia.

Do nášho výberu tých "NAJ" sa zmestili vianočné stromčeky zo štyroch miest Slovenska. Tie zaujali najmä reprezentatívnym vzhľadom a vkusnou výzdobou. 

4. KOŠICE

V hlavnom meste východu stojí na Hlavnej ulici 50-ročný smrek. Mestu ho darovala rodina z Herlian, pretože mohutný, 25 metrov vysoký strom sa stal nebezpečným pre ich dom. Po úpravách z neho pár metrov ubudlo - centrum Košíc má tak svoju pýchu vysokú 20 metrov. Zdobiť mesto by stromček mal do 10.januára.

zdroj: Instagram3. TRENČÍN

Mestu Trenčín podaroval takisto stromček občan. Ten svoj smrek zasadil už pred 30 rokmi. Jeho výsadba sa teda spája s Nežnou revolúciou, dnes však už zdobí trenčianske Mierové námestie. Strom meria 15 metrov.

zdroj: Instagram

2. BRATISLAVA

Nie je to síce stromček z Milána obsypaný Swarovski kryštálmi, no ani bratislavská dominanta sa nemá za čo hanbiť. 25-ročný smrek s výškou 14 metrov je tradične osadený na Hlavnom námestí, hneď pri stánkoch vianočného mestečka, ktoré pohostia návštevníkov tento rok do 22. decembra. Mesto ho získalo ako dar, od obyvateľa mestskej časti Rača.

zdroj: Instagram

1. NITRA

Medzi metropolou západu a metropolou východu prebieha konkurenčný boj prakticky vo všetkom. Ani Bratislava, a ani Košice ale víťazmi tento rok nebudú.

Nitriansky strom na Svätoplukovom námestí má 16 metrov a ide o kaukazskú jedľu. Rovnako tak, ako tomu bolo i vo všetkých predchádzajúcich prípadoch, je nitriansky vianočný stromček darom. Mestu ho podarovala rodina z Jelenca. Nitra má v stavaní stromčeka bohatú históriu - stavia ho už viac ako 90 rokov.

zdroj: Instagram

Najnovšie z kategórie: Made in Slovakia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio