BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Toto je 10 dôkazov, že život mužov je podstatne jednoduchší než ten ženský
zdroj: octanner.com

Toto je 10 dôkazov, že život mužov je podstatne jednoduchší než ten ženský

A aj keď si to nechcú priznať, množstvo aktivít dokážu v živote vyriešiť rýchlejšie a bez komplikácií, s ktorými sa my denne potýkame.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, o čo by bol váš život jednoduchší, ak by ste boli mužom? Napríklad v situácii, keď vyčkávate v rade na dámske toalety a na tých pánskych je úplne prázdno? Muži to majú v mnohých smeroch ľahšie a neraz by sme si to s nimi rady vymenili. Pozreli sme sa teda na to, aké všetky situácie majú muži v živote jednoduchšie a nám komplikujú bytie na tomto svete.

1. Kaderník

V snahe vyzerať čo najlepšie, navštevujeme každomesačne rôzne salóny a podstupujeme všemožné skrášľovacie procedúry, medzi ktoré patrí aj návšteva kaderníka. Áno, väčšinou chceme len podstrihnúť a odísť tak, aby zmeny boli čo najmenej badateľné, no napriek tomu tam necháme minimálne 50 EUR. Narozdiel od pánov, ktorí sa v akomkoľvek holičstve nechajú ostrihať a z looku "bezdomovec" sa razom premenia na "Casanovu", a to za neuveriteľných 10, maximálne 15 EUR. 

getting-a-haircut-men-vs-women
weknowmemes.com

2. Balenie na dovolenky

Poznáme to všetky, ešte potrebujeme preistotu jedny šaty, dlhé nohavice ak by bolo chladnejšie, svetrík na večernú prechádzku k moru, tenisky, ak by sme chceli ísť behať. Nakoniec ťaháme na týždňovú dovolenku takmer 20 kilový kufor, ale za to spokojné a šťastné, že máme zbalené preistotu aj to, čo nepotrebujeme. Pánom naopak stačia 3 tričká, jedny nohavice, jedny boxerky a plavky, čo nám absolútne vyhovuje a rady zaplníme prázdne miesto v ich kufroch. 

3. Rady na toalety 

Na festivaloch, v kluboch, dokonca aj v nákupných centrách. Kdekoľvek sa vyberieme na toalety, strávime v radoch toľko času, že by sme za ten čas vynosili aj potomka. Niektorým ženám to jednoducho v kabínke trvá, plus ak k tomu pripočítame fotenie sa, prípadne úpravu make-upu, niet divu, že sa začnú tvoriť kolóny. Muži v podstate toalety ani nepotrebujú, bohate postačí nejaký strom či krík, prípadne tmavý kút.

n-200239712001-628x314
http://i.huffpost.com/

4. Holenie

Ráno si oholíme nohy, večer cítime malé, čierne, pichľavé bodky. A vtedy sa pýtame: „PREČO?“ Prečo práve my. Nehovoriac o podpazuší, prípadne rukách či intímnych partiách. Už horšie je len podstúpenie depilácie, ktoré je nielen bolestivé, ale predchádza mu nekonečné čakanie, kým dosiahne ochlpenie požadovanú dĺžku. Tento strastiplný kolobeh sa opakuje každých pár dní či týždňov a znepríjemňuje nám každodenný život. Za to páni majú jediný problém, či si strnisko trochu skrátiť, oholiť úplne alebo si nechať bradu. Ich ostatné ochlpenie je totiž akceptované spoločnosťou lepšie, ako to naše.

5. Chudnutie vs. priberanie

Tak ako my chudneme od zajtra, od pondelka alebo od nového roka, tak muži celý život chcú priberať a zväčšovať svoj objem. Nám ženám stačí pozrieť sa na jedlo, dýchať v prítomnosti jedla a kilá na váhe naskakujú závratným tempom. Nehovoriac o tom, že s pribúdajúcim vekom sa ich zbavujeme čoraz ťažšie. Muži môžu jesť čo si zmyslia, polhodinku svojho času venujú športovej aktivite a ich metabolizmus jednoducho všetko spáli. Tak nespravodlivé.

109663
fitday.com

6. Beauty rutina

Ak chceme ráno opustiť domov vyzerajúc ako človek, musíme tomu venovať aspoň zopár desiatok minút. Naša ranná rutina totiž okrem základných hygienických úkonov vyžaduje aj kreovanie účesu a nanášanie novej  tváre. Toto má samozrejme za výsledok aj večerné odličovanie a starostlivosť o pleť. Páni naopak vstanú 7:30, "hodia" sprchu, oblečú sa a 7:35 odchádzajú z domu. Ako? Ako je toto možné?

7. Menštruácia

Áno, bez tohto bodu by nemohol byť zoznam kompletný. Nielen že nám táto návšteva znepríjemňuje každý mesiac život, ale navyše ju doprevádzajú silné bolesti. Nehovoriac o tom, že väčšinou nás zastihne nepripravené a musíme improvizovať. Bonusom už je len tehotenstvo a samotný pôrod. Ten budú muži do konca života prirovnávať ku kopancu do rozkroku, aj keď nemajú ani potuchy, aká bolesť to v skutočnosti je. 

092495546efd2a994a2b8cfa64570fde--period-funnies-funny-period-texts
s-media-cache-ak0.pinimg.com

8. Spodné prádlo

Zohnať správne padnúcu podprsenku, ktorá bude navyše pekná a nebude stáť závratnú sumu, je ako nájsť toho pravého muža. Podobne je to aj s nohavičkami, kde si väčšinou musíme vybrať, či dáme prednosť pohodliu alebo "wow efektu". Čipka síce vyzerá nádherne, avšak pri dlhšom nosení dokáže majiteľke pekne znepríjemniť deň. Páni tento problém naozaj nemajú, väčšinou siahnu po overenej klasike, ideálne v trojbalení a bez skúšania spokojne odchádzajú domov. 

9. Hore bez

Najmä v lete pociťujeme krivdu, keď sa v sparných dňoch nedokážeme ochladiť, a to aj napriek tomu, že máme vzdušné šaty a už si nemáme čo vyzliecť. Behať v podprsenke je totiž nevhodné a pravdepodobne by sa v uliciach nestretlo s porozumením. Páni tento problém rozhodne nemajú a spokojne si môžu vyzliecť aj tričko a v podstate aj nohavice a behať len v spodkoch. 

10. Zakázané uvoľnenie

Každej žene sa už určite neraz za život stalo, že ju muž požiadal, aby ho potiahla za prst a následne si nahlas prdol. Nám sa nad tým zastavuje rozum a naopak pánom príde táto zábavka neuveriteľne vtipná. Hlasné uľavenie si, a to aj na verejnosti, pre nich totiž nepredstavuje žiadny dramatický akt.  V prípade nás žien by sa táto aktivita rovnala spoločenskej potupe a prirovnali by sme ju ku koncu sveta. Dámy predsa nevykonávajú veľkú potrebu a neprdia. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio