BEAUTY.sk BEAUTY.sk

7 spôsobov ako zhodiť kilá z Vianoc ešte pred Silvestrom
zdroj: Instagram/womanslook

7 spôsobov ako zhodiť kilá z Vianoc ešte pred Silvestrom

Vianoce sú o rodine, príjemnej atmosfére a, v neposlednom rade, o skvelom jedle. Povedzme si ale pravdu, kto si na tieto sviatky nedopraje, koľko mu hrdlo ráči? Všetky tie kilá navyše do osláv Silvestra treba zhodiť. Týchto sedem spôsobov, ako sa efektívne dostať do formy radia experti.

1. Jedz posediačky

Jedenie v sede pomáha spomaliť a nehádzať do seba rýchlo každé sústo. Pri rýchlom jedení, alebo pri rozprávaní hltá človek s jedlom aj väčšie množstvo vzduchu, ktoré spôsobuje nadúvanie.

Výskumy tiež dokázali, že dlhšie prežúvanie pomáha menej jesť. Množstvo jedla sa dá týmto spôsobom redukovať až o 12 percent.

2. Perlivú vodu nie

Čistá voda je skvelým spôsobom, ako zostať v línii. Netreba však zabúdať na to, že bublinky spôsobujú pocit nafúknutia. Ak už niečo ochutené, tak treba piť bylinkový čaj, napríklad z mäty, alebo zo zázvoru. Znižujú totiž plynatosť.

3. Vyvaruj sa zelenine, ktorá nadúva

Kapusta, strukoviny, alebo cibuľa sú potraviny, ktoré spôsobujú plynatosť. Nafúknuté brucho ale nie je niečo, čo by bolo žiadúce na oslavu Nového roka, a už vôbec nie, ak outfit zahŕňa obtiahnuté, tesné šaty. Po Štedrej večery už žiadna kapustnica!

4. Bez soli

Je všeobecne známe, že soľ viaže vodu. Denná dávka soli sa priemerne pohybuje okolo ôsmich až deviatich gramov denne. Podľa odborníkov zníženie dávok na tri gramy denne pomôže uvoľniť vodu z tela, čo tiež znižuje aktuálnu váhu.

5. Nestresuj

Účinky stresu sa dokážu veľmi neblaho prejaviť na tráviacom trakte. Citlivosť sa prejavuje na znížení produkcie žalúdočných kyselín a tráviacich enzýmov. Okrem priberania, môžu mať vplyv aj na nadúvanie. Výsledok je individuálny. 

6. Pridaj trošku korenia

Je vedecky preukázané, že niektoré druhy korenia majú blahodarne účinky na tráviaci trakt. Obľúbené koreniny totiž znižujú zápaly v čreve, ktoré pomáhajú kultivácii baktérii.

7. Prechádzaj sa

Je dokázané, že v pokoji zadržiavame v čreve viac plynov. Na druhej strane, pozvoľný pohyb zmierňuje príznaky nadúvania. Odporúčané sú preto prechádzky.

zdroj: thesun.co.uk

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio