Beauty.sk Beauty.sk

Najlepšie diéty roku 2020: Schudni so stravou zo Stredomoria
zdroj: Instagram/fordpr_

Najlepšie diéty roku 2020: Schudni so stravou zo Stredomoria

Záver roka sa tradične nesie v duchu ťažkých sviatočných jedál. Tie so sebou prinášajú neželaný efekt v podobe kíl navyše. Zbaviť sa nadbytočného tuku z Vianoc vôbec nemusí byť hračka, chce to dávku sebazaprenia a odriekania. S chutnou diétou ale všetko pôjde ľahšie.

So sviežou stravou do nového roka! Doprajte si čerstvé potraviny, ktoré pomôžu posunúť ručičku na váhe želaným smerom. Nie je potrebné trápiť sa hladovkou, pokiaľ sa človek správa pri stravovaní disciplinovane. "Diétou" odporúčanou svetovými odborníkmi je stredomorský jedálniček.

Nie je to žiaden trend! O strave zo Stredomoria v súvislosti so zdravím sa hovorí už dlhé roky. Súčasné jedlá na stredomorský spôsob sú inšpirované najmä Gréckom, Talianskom a Španielskom, no táto oblasť je omnoho širšia.

Stravovanie zo Stredomoria podľa lekárov patrí k najzdravším na svete. Obsahuje veľa ovocia, zeleniny, rýb a morských plodov aj olivového oleja, no zároveň sa konzumuje s červeným vínom(v primeranom množstve = jeden pohár denne), orechmi a nízkotučnými mliečnymi výrobkami. Okrem toho je plné obilnín a strukovín, zemiakov i semiačok.

Diétne je toto jedlo preto, že obsahuje málo cukru, červeného mäsa. Znižuje sa tak riziko vzniku rakoviny, srdcových chorôb a cukrovky. Strava napomáha zdravému črevu a je tiež vhodná ako prevencia na vysoký krvný tlak.

Typickým jedlom tohto druhu môže byť ovsená kaša so sušeným ovocím a orieškami na raňajky, na obed kuskus s pečenou zeleninou (paradajky, baklažán) alebo grécky šalát s feta syrom, prípadne ryba s grilovanou zeleninou na večeru.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Fun rádio