BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prírodná kozmetika: Aké sú jej výhody?
zdroj: instagram.com/uoga_uoga

Prírodná kozmetika: Aké sú jej výhody?

Poznáte označenie "špinavý tucet"? Určite ste sa s ním stretli, ak sa vo vašej kozmetickej taške nachádza niektorý z výrobkov určených na pleť, ktorý obsahuje nebezpečné chemikálie.

Nadácia David Suzuki zistila, že viac ako 12 500 výrobkov určených na osobnú starostlivosť vrátane výrobkov na líčenie a starostlivosť o pleť, obsahuje 80% z 12 najtoxickejších chemikálií (známych ako „špinavý tucet“). Špinavý tucet je nebezpečný nielen pre vaše zdravie, ale má tiež škodlivé účinky na životné prostredie a je škodlivý pre ryby a iné voľne žijúce zvieratá. 

1. Pokožka potrebuje dýchať

Väčšina konvenčných kozmetických výrobkov je plná silikónov a vôní, ktoré môžu dráždiť pokožku. Ak prejdete na prírodné kozmetické výrobky, dáte pokožke priestor na dýchanie a zabránite podráždeniu, ktoré je často spôsobené alergiami na vône. Niektoré chemikálie a zložky v make-upe môžu spôsobiť začervenanie, podráždenie a vyrážky. 

2. Šetrí vaše peniaze

Ak prejdete na prírodné produkty, môžete ušetriť nemalé množstvo financií, pretože cena väčšiny výrobkov zahŕňa i dvojnásobnú daň a niektoré z nich môžete nájsť vo vašej domácnosti! Potrebujete prírodný toner? Vyskúšajte jablčný ocot. Hydratačná maska ​​na tvár? Popadnite med. Hĺbkové ošetrenie vlasov? Skúste kokosový olej.

3. Obsahujú zdravé prísady

Zložky vo výrobkoch by mali byť rozpoznateľné slová (napríklad avokádový olej). Vyberte si výrobky vyrobené zo zdravých prísad, ktoré bude vaša pokožka milovať. Vyhľadajte veci ako šípkový olej namiesto minerálneho oleja a extrakt zo zeleného čaju namiesto silikónových olejov. 

4. Už žiadne akné

Komedogénne oleje, ktoré sa nachádzajú v bežných výrobkoch, sú prísady, ktoré spôsobujú upchávanie pórov a sú príčinou vzniku akné. Dajte si pozor, kokosový olej je jedným z nich! Ocenia ho vaše vlasy a telo, ale držte si ho ďalej od tváre.

Medzi nekomedogénne oleje patrí arganový, slnečnicový, svetlicový, minerálny alebo bambucké maslo. K mierne komedogénnym olejom, ktoré póry zanesú, no iba v malej miere, patrí ricínový, jojobový, mandľový, olivový, šípkový, avokádový, arašidový, sezamový, olej z granátového jablka a olej z hroznových semienok. Medzi komedogénne oleje patrí kokosový, ľanový, palmový, olej z pšeničných klíčkov alebo kakaové maslo, tým sa vyhnite pokiaľ ide o vašu pleť. 

5. Prírodné konzervanty 

Parabény sú zložka používaná vo väčšine konvenčných kozmetických výrobkov ako konzervačná látka. Bohužiaľ, parabény synteticky napodobňujú hormóny vášho tela a môžu narušiť váš endokrinný systém. Prírodné produkty používajú zložky ako extrakt z grapefruitových jadierok ako konzervačnú látku. Konzervačné látky uvoľňujúce formaldehyd, ktorý pomaly uvoľňujú v malých množstvách, o ktorom je dokázané, že spôsobuje rakovinu.

Vyhnite sa DMDM hydantoin, diazolidinyl urea, imidazolidinyl urea, methenamine and quarternium-15 v kozmetike! 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio