BEAUTY.sk BEAUTY.sk

ŠKANDÁL: Dievčatko sa má v ústave naučiť milovať svojho otca. Ten mal pred dcérinými očami znásilňovať jej mamu
zdroj: SAMphoto, ilustračná snímka

ŠKANDÁL: Dievčatko sa má v ústave naučiť milovať svojho otca. Ten mal pred dcérinými očami znásilňovať jej mamu

Susedné Česko pobúril nechutný škandál. Krajský súd v Brne vyriekol kontroverzný rozsudok nad 11-ročnou Alexiou pôvodom z Prešova. Podľa neho má školáčka opustiť domov u matky, aby strávila pol roka v ústave na prevýchovu. Má sa tam naučiť milovať svojho otca, ktorého sa bojí a nechce sa s ním stretávať.

Má z neho panický strach! Alexia, ktorá žije so svojou matkou v Brne bola svedkom nehorázneho zaobchádzania svojho otca, voči matke. Na vlastné oči mala vidieť, ako jej matku napadol, búchal jej hlavu o stenu a znásilňoval ju. Informuje o tom portál 1.pluska.sk.

Pobyt v ústave však nestačí! 11-ročná Alexia, ktorá je výbornou žiačkou a učí sa na samé jednotky sa má po takejto "príprave" sťahovať za svojim otcom na Slovensko, a teda do prostredia, ktoré jej je cudzie. Jej opatrovníkom sa totiž má stať práve otec, pochádzajúci z Prešova.

zdroj: samphoto.cz

Súd má za to, že vzťah dievčaťa s jej otcom by sa mal prehĺbiť. Sudca však v rozsudku uviedol, že "je teraz predčasné rozhodovať o styku maloletej s matkou od 1. 7. 2020." Ostatní súrodenci naďalej zostávajú doma, u matky. Otec pritom o dievčatko záujem nejaví, na posledné dohodnuté stretnutie bez ohlásenia neprišiel a k prípadu sa odmietal vyjadriť, zato Alexia v predvečer stretnutí nemôže, podľa portálu Blesk.cz, nikdy od strachu zaspať. Zároveň, za každé odmietnuté stretnutie zo strany dcéry súd uložil matke pokutu v hodnote 5-tisíc korún.

Na prianie 11-ročného dieťaťa sudca neprihliadol a na názor sa jej ani nespýtal. Podľa odborníkov na práva dieťaťa jednoznačne ide o zasahovanie do práv maloletej. Niektorí ho označili dokonca za zločin proti ľudskosti.

Matka odoslala na súd ústavnú sťažnosť, a dúfa, že sa jej dcérka Alexia čoskoro vráti domov. Onedlho by ju mali čakať talentové skúšky z baletu na konzervatórium, a v krízovom centre podľa matky na prípravu nie sú vhodné podmienky. Školáčka ale bude musieť do verdiktu žiť v krízovom centre v Brne.

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio