BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Problémy s pleťou? Vyhni sa týmto 3 veciam!
zdroj: Instagram/vivaluxuryblog

Problémy s pleťou? Vyhni sa týmto 3 veciam!

Každá sa chce cítiť krásne, no s problematickou pleťou to ide len ťažko. Máloktorá žena pritom o sebe môže povedať, že má dokonale zdravú a krásnu pokožku. Väčšina však nevie určiť, čo jej problémy spôsobuje. Jedlo? Stres? Nesprávny životný štýl? Ročné obdobie? Toto sú možné príčiny!

Existuje pomerne málo vecí, ktoré zaistia správne smerovanie problematickej pokožky. Špičkový odborník doktor Anton Alexandroff vidí viacero zásadných problémov týkajúcich sa aktuálneho ročného obdobia. Schovať sa pred zimou do vykúreného bytu plného tepla s horúcou čokoládou v ruke je idylkou nejednej zimomravej ženy, avšak, pre pleť nie je nič horšie (takmer).

Čokoláda

O sladkej pochúťke je všeobecne známe, že pleti neprospieva. Zapríčiňuje totiž tvorbu vyrážok, ktoré sa môžu vyhádzať až po dobu dvoch týždňov. Nevhodné sú aj iné mliečne výrobky a odporúča sa im vyhýbať. Pomôcť ale môže čistenie pleti jeden- až dvakrát za deň, pričom používané výrobky by mali byť jemné k pokožke. Opatrne aj s make-upom. Ten by nemal byť ťažký, aby zbytočne neupchával póry.

Výrobky: čistenie pomocou micelárnej vody (najlepšie renomovaných značiek, akými sú La Roche-Posay, alebo Bioderma a Avène) a trojpercentného peroxidu vodíka (v ponuke bežne v lekárni), prípadne zeleného čaju, ktorým si pleť pomocou vatového tampónu treba potrieť (jeho účinok ale prichádza asi až po ôsmich týždňoch)

Kúrenie

Trápenie so začervenanou pokožkou? Odpoveď môže byť veľmi jednoduchá - teplý vzduch. Začervenanie spôsobuje ochorenie menom Rosacea, choroba prejavujúca sa chronickým zápalom kože na tvári. Jej prejavy sa vo vykúrených priestoroch zhoršujú. Spúšťačmi sú tiež kofeínové nápoje, alkohol a korenené jedlá. 

Výrobky: odporúča sa nosiť klobúk (so širšou strieškou) a natierať si tvár krémom na opaľovanie (s ochranným faktorom 50)

Fajčenie

Je to trochu klišé, ale je to tak. Fajčenie spôsobuje celý rad neblahých účinkov na ľudské telo, vrátane problémov s pokožkou pod očami a starnutie. Vyhýbať sa oplatí aj pasívnemu fajčeniu. Na zmiernenie vačkov pod očami sa používajú chladivé obklady, ktorými sa zároveň na pokožku vytvára menší tlak, a samozrejme, dostatok spánku.

Výrobky: za vyskúšanie stoja rôzne krémy (očné okolie je citlivé, vybrať preto treba veľmi opatrne), efektívnym a rýchlym riešením tiež môžu byť injekčné výplne kyseliny hyaluronovej (zákrok, ktorý vykonávajú estetickí dermatológovia)

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio