BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Príbeh 11-ročnej Alexie sleduje celé Slovensko a Česko: Hrozba sa naplnila, dievčatko nastúpilo do ústavu
zdroj: Samphoto.cz

Príbeh 11-ročnej Alexie sleduje celé Slovensko a Česko: Hrozba sa naplnila, dievčatko nastúpilo do ústavu

V prípade 11-ročnej školáčky došlo k tomu, čoho sa všetci obávali - dieťa sa muselo dostaviť do krízového centra. Má sa tam naučiť láske k svojmu otcovi, z ktorého má panický strach.

Sú zhrození! Príbeh mladučkej obyvateľky Brna chytil za srdce množstvo ľudí naprieč celým Českom aj Slovenskom. Verdikt súdu považuje väčšina za barbarský a podivný počin. Odborníci z oblasti psychológie nad rozsudkom tiež len krútia hlavami. Väčšina ľudí sa zhoduje v tom, že takto sa spor dvoch dospelých ľudí nerieši.

Alexiu, ktorá sa s otcom odmieta stretávať má na život s ním pripraviť krízové centrum. V ňom strávi pol roka a potom sa nasťahuje k otcovi do Prešova. Od júla ho totiž sudca určil ako opatrovníka. Už šesť mesiacov v centre však bude pre školáčku dosť traumatických. Ako uviedol blesk.cz, rodičia ju v ústave môžu navštíviť iba po dve hodiny za dva týždne.

Nový život

11-ročná žiačka si v novom domove v Prešove bude opätovne budovať všetky vzťahy. Ide do úplne neznámeho prostredia, kde nikoho nepozná. Ako uviedol portál idnes.cz otec dievčaťa (pôvodom Slovák) sa vrátil do Prešova ku svojej predchádzajúcej partnerke, s ktorou má dvoch synov. Ich však malá Alexia nikdy nevidela.

K verdiktu, že školáčka opustí svoj domov sa súd priklonil s odôvodnením, že matka dlhodobo bránila stýkaniu sa otca s dcérou, pričom je jej zákonnou povinnosťou mu návštevu umožniť. Matka ale tvrdí, že dieťa stretnutia odmieta, pretože sa otca bojí. Ako píše spomínaný portál, Alexia má byť traumatizovaná z incidentu z roku 2012, keď podľa obžaloby mali byť aj so súrodencami svedkami znásilňovania ich matky práve otcom, ktorý ju mal potom aj zbiť.

Kde je pravda?

Otec bol po konflikte obžalovaný a na pol roka skončil vo väzbe. Všetko poprel a tvrdil, že žena si zranenie na hlave spôsobila sama. Proces neskôr postúpil na slovenský súd a bol zastavený, takže otec reálne odsúdený nikdy nebol. Následne však bola obžalovaná matka za krivú výpoveď, ale aj ona bola obvinenia zbavená. 

Kto teda hovorí pravdu, je len ťažko dokázateľné. Na veci to ale nič nemení: na celú traumatickú situáciu boja dvoch rodičov doplatilo dieťa, ktoré v stredu (8.1) odprevadili najbližší do krízového centra. Teta dievčatka na Facebooku uverejnila fotografiu uplakanej Alexie s odkazom pre otca: "Toto je vaša poprava nevinnej duše!!!" 

Otec sa k prípadu stále nevyjadruje. Jeho počínanie si ale na sociálnych sieťach našlo aj priaznivcov, rodičov zo skupiny Otcovia SOS. Tí sa Prešovčana zastávajú, začo si vyslúžili aj hromadu kritiky, zo strany komentujúcich.

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio