Beauty.sk Beauty.sk

Najlepšie diéty roku 2020: Chudnutie s plným žalúdkom vďaka Weight Watchers
zdroj: Instagram/ vittoria_schisano

Najlepšie diéty roku 2020: Chudnutie s plným žalúdkom vďaka Weight Watchers

Záver roka sa tradične nesie v duchu ťažkých sviatočných jedál. Tie so sebou prinášajú neželaný efekt v podobe kíl navyše. Zbaviť sa nadbytočného tuku z Vianoc vôbec nemusí byť hračka, chce to dávku sebazaprenia a odriekania. S chutnou diétou ale všetko pôjde ľahšie.

Hlavne vyvážene! Takýmto heslom sa riadi program takzvaných Weight Watcherov, v preklade strážcov hmotnosti. Jedálniček WW je považovaný za najúčinnejšie komerčne známy plán stravovania sa na svete, ale tiež za diétu číslo jeden čo sa úbytku na váhe týka. 

Riadi sa pomerne jednoduchými princípmi. Potraviny dostávajú na základe nutričnch hodnôt - ich množstva cukrov, kalórii a nasýtených tukov a tiež obsahu bielkovín, určitý počet bodov. V bodovom systéme sú tie najzdravšie jedlá ohodnotené číslom nula, čo znamená, že ich môžete jesť koľko len chcete. Každý človek má predpísanú určitú dávku bodov, ktorú musí počas dňa splniť, respektíve skonzumovať, pričom denný limit sa určuje na základe veku, hmotnosti, výšky, či pohlavia.

Tento diétny program vznikol z podpornej skupiny ľudí, ktorí sa stretávali pre svoje problémy s nadváhou. Neskôr vznikla aj spoločnosť s názvom Weight Watchers, z ktorej je dnes veľmi úspešná a výnosná firma ponúkajúca rôzne produkty a služby. Na podporu redukcie hmotnosti ponúka firma nahrávky s cvičeniami, časopisy ale aj aplikácie, tréningové plány a vypracované diétne jedálničky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Fun rádio