BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Bon Voyage! 10 skvelých tipov, ako ušetriť za vysnívanú dovolenku
zdroj: instagram.com/cheraleelyle

Bon Voyage! 10 skvelých tipov, ako ušetriť za vysnívanú dovolenku

Doprajte si dovolenku po akej už dlho túžite, ide to i s minimálnymi nákladmi. Prečítajte si ako na to!

1. Stanovte si priority

Skúste si našetriť toľko peňazí, koľko dokážete. Použite jednoduché spôsoby, ako ušetriť za jeden deň, obmedzte stretnutia pri káve, prineste si obed do práce so sebou, večeru si pripravte doma. 

2. Flexibilita

Niekedy nájdete rýchly a lacný let, keď letecká spoločnosť alebo hotel chcú vypredať posledné miesta. Ak to váš čas i práca umožňuje, cestujte spontánne, pretože práve improvizované spôsoby cestovania sú tie najlepšie!

3. Cestujte uprostred týždňa

Najlacnejšie lety sú tie v polovici týždňa. Zistite si aký má kalendár s tarifami vybraná letecká spoločnosť a zistite aké má najnižšie dostupné ceny. 

4. Zapojte sa do zľavového klubu 

Takmer všetky letecké spoločnosti, ako i hotely majú pre svojich stálych zákazníkov zľavové výhody a rôzne formy odmeňovania. Ak je k dispozícií, pripojte sa a čerpajte výhody. Môže ísť o bezplatné ubytovanie, stravovanie alebo dokonca i bezplatné letenky. 

5. Využite výhodné balíky

Niekedy sa oplatí nakupovať všetko spolu! Na stránkach leteckých spoločností alebo cestovných agentúr ľahko zistíte či ponúkajú balík (letenka a hotel) za nižšiu cenu, ako pri kúpe jednotlivo. Tak isto môžte uplatniť vaše výhody a bonusové body za členstvo v odmeňovacom programe. 

6. Prihláste sa na odber noviniek

Nenechajte si ujsť novinky a informácie o aktuálnych špeciálnych ponukách. V prípade niektorých spoločností platí, že majú platné špeciálne ceny leteniek len v určitý deň, a preto, takto nič nezmeškáte. 

7. Nechajte si preplatiť rozdiel

Kúpili ste si letenku či pobyt a prišla vám správa o novej cene? Ak je táto cena nižšia, požiadajte spoločnosť o precenenie svojej letenky. Rozdiel vám pripíšu vo forme kreditov, ktoré využijete pri ďalšej ceste alebo vám ho pripíšu na účet. 

8. Vyhľadajte zľavy

Nájdite si stránky, ktoré ponúkajú zľavy v rôznych hoteloch alebo za rôzne služby či reštaurácie. Vyhľadajte miesto, kam sa chystáte a využite špeciálne ponuky hotelov. 

9. Využite možnosť prenájmu

Ak uprednostňujete súkromie alebo túžite po menej komerčnom mieste, prenajmite si ubytovanie. Prípadne sa spojte s inými rodinami či priateľmi a môžte si rozdeliť i výdavky. 

10. Cestujte mimo sezóny

V lete sú termíny včas obsadené, ale môžu byť i drahšie. Je to, i preto, že deti majú prázdniny, a preto, ak sa chcete vyhnúť vysokým cenám, využite včasnú rezerváciu. Alebo využite cestovanie mimo hlavnej sezóny. 

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio