Beauty.sk Beauty.sk

Strašiak menom predčasná menopauza? Takto sa jej dá predísť
zdroj: Instagram/couplegoals

Strašiak menom predčasná menopauza? Takto sa jej dá predísť

Stresujúci život, znečistené prostredie, nezdravé jedlo či zlá životospráva. To všetko prináša táto doba, pričom vplyv týchto faktorov na ľudské telo môže byť katastrofálny! Novodobým strašiakom moderných žien je predčasná menopauza. Tá za bežných okolností prichádza okolo 50-ky, no prípadov, keď sa zlyhanie vaječníkov dostavilo už v 30-ke stále pribúda.

Ešte nie! Mnohé ženy chcú v modernej dobe s tehotenstvom počkať. Niektoré odkladajú materstvo kvôli rozbiehajúcej sa kariére, iné si chcú užívať bezstarostný život, zabezpečiť sa, alebo jednoducho nemajú na výber, pretože ešte nenašli toho pravého. Všetky sa zväčša chlácholia tým istým: že času majú dosť. Ale čo ak to tak nie je?

U žien sa menopauza môže dostaviť už aj okolo 30-teho roka života. Príčiny môžu byť rôzne a ženy, ktoré by chceli tento proces zvrátiť musia podstupovať hormonálnu liečbu. Vedci však prišli na to, ako znížiť riziko skorého zlyhania reprodukčných orgánov. Prevenciou má byť sex!

Liečenie sexom

Odborníci z University College London zistili, že pravidelné milostné hrátky v intervale jedného týždňa znižujú riziko predčasnej menopauzy až o 28 percent. Môže pritom ísť o súlož, orálny sex, dotýkanie samého seba aj onanovanie.

Tí, ktorí mali sex aspoň raz do mesiaca, majú riziká predčasnej menopauzy znížené o 19 percent, oproti tým, ktorí majú pohlavný styk menej často. Tím výskumníkov sledoval sexuálnu aktivitu u 2 936 žien. Portál independent.uk kontaktoval autorku štúdie Megan Arnot: „Zistenia našej štúdie naznačujú, že ak žena nemá sex a neexistuje žiadna šanca na otehotnenie, potom sa telo „rozhodne “, že nebude investovať do ovulácie, ako by to malo byť zbytočné.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio