BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Lekári varujú pred predĺženými mihalnicami: Toto sa vám môže stať!
zdroj: Instagram/lillylashes

Lekári varujú pred predĺženými mihalnicami: Toto sa vám môže stať!

Kaderníčka, kozmetička, nechtárka aj lash artistka. Služby odborníčiek na krásu využíva čoraz viac žien. Takéto beauty procedúry dámam neraz zjednodušujú život pri snahe vyzerať za akýchkoľvek okolností upravene - či už ráno, rovno po prebudní, alebo pri špeciálnej príležitosti. Okrem toho tiež urýchľujú kažodenný proces prípravy, keď stačí už len celkovú vizáž doťuknúť a hotovo. Pri nesprávnej údržbe si však môžete privodiť zdravotné riziká. Toto vám podľa doktorov hrozí!

Starostlivosť netreba podceňovať! A to nielen v súvislosti s krásou. Predlžovanie mihalníc je efektívnym spôsobom ako skrátiť svoju každodennú rutinu pred zrkadlom, no neprináša so sebou len samé výhody. O riasy sa treba aj náležite starať, čo nie je ochotná robiť každá žena. A tu nastáva problém.

Cítiť sa pekne a žensky je totiž len jedna stránka veci, a určite nie zanedbateľná, no tie, ktoré sa pre kozmetické riešenia rozhodnú by mali skutočne poctivo nasledovať pokyny odborníčok a osvojiť si správne hygienické návyky, inak im hrozia možné komplikácie!

Podľa informácii portálu Unilad si oční špecialisti všimli u žien s predĺženými riasami zvýšený počet prípadov prítomnosti vší. Parazit, odborne nazývaný Demodex sa na mihalniciach môže objaviť pri nedostatočnej hygiene, alebo povrchnom čistení, pričom v chĺpkoch dochádza k nahromadeniu baktérii.

Medzi príznaky prítomnosti parazita patrí svrbenie, začervenanie pokožky i zápal. Prenášanie funguje rovnako tak, ako pri ich príbuzných žijúcich na vlasoch - z človeka na človeka dokážu preskočiť. Predchádzať sa im dá pravidelným a dôkladným čistením, ktoré ženy z domnienky, že im riasy dlhšie vydržia, nedodržiavajú. 

Umývanie mihalníc by malo fungovať na dennej báze a odborníci odporúčajú používať čistiaci prostriedok z čajovníka. Napríklad olej z čajovníkového oleja môže byť antibakteriálny a riasy i pokožku pritom vyživuje.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio