Beauty.sk Beauty.sk

Bezpečie na rande s cudzincom? Známa zoznamka ponúka riešenie!
zdroj: TASR, ilustračná foto

Bezpečie na rande s cudzincom? Známa zoznamka ponúka riešenie!

Zoznamky patria k obľúbeným spôsobom spoznávania nových potenciálnych partnerov. Pracujú efektívne, rýchlo a diskrétne na základe zadaných požiadaviek. Tie však užívatelia v skutočnosti nemusia spĺňať, pretože každý sa snaží samého seba vykresliť v čo najlepšom svete. A nech je človek akokoľvek obozretný, nikdy dopredu nevie, kto je v skutočnosti na druhej strane "drátu". Sú teda schôdzky v podstate naslepo bezpečné?

Najznámejšia zoznamovacia aplikácia na svete si zrejme túto otázku položila tiež a rozhodla sa konať! V záujme svojich používateľov predstavila spoločnosť nový prvok, ktorý má zvýšiť ich ochranu. Tinder bude mať vlastné SOS tlačidlo! 

Táto novinka bude v USA od konca januára v skúšobnej verzii a umožní každému, kto sa cíti byť v nebezpečenstve spustiť alarm, informoval portál Independent. Funkcia má poskytnúť polícii aktuálnu polohu osoby v núdzi, pričom spoločnosť užívateľov ubezpečuje, že žiadne údaje ani osobné informácie sa nebudú zhromažďovať na účely reklamy.

Služba má fungovať prostredníctvom bezpečnostnej aplikácie Noonlight, s ktorou bude Tinder spolupracovať. Akonáhle Noonlight dispečer obdrží tiesňový signál, odošle osobe v núdzi správu a zatelefonuje, aby zistil, či skutočne potrebuje pomoc. Polícia sa na miesto dostaví v prípade, že to užívateľ žiada, alebo ak operátorovi neodpovedá. Celý proces možno zastaviť, ak sa stane, že núdzoví signál bol odoslaný omylom, a to vlastným kódom.

Skupina Match, ktorá okrem iného vlastní aj Tinder, sa k týmto krokom uchýlila po tom, ako vyšetrovanie spoločností ProPublica a Columbia preukázalo, že vďaka nejednotnej bezpečnostnej politike skupiny bolo umožnené používanie aplikácie sexuálnym predátorom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio