Beauty.sk Beauty.sk

Dokázané: Takto vyzerá dokonalá šálka kávy!
zdroj: Instagram/familyworshipcenterop

Dokázané: Takto vyzerá dokonalá šálka kávy!

Ranná káva - každodenná rutina, ktorá robí deň. Minimálne teda veľkej populácii kávičkárov. Bez nej si totiž väčšina už ani nevie predstaviť začiatok vydareného dňa. Ak však tvoju úspešnosť v nasledujúcich hodinách podmieňuje šálka tohto voňavého horúceho nápoja, nepodceňuj jeho prípravu. Vedci odhalili tajomstvo dokonalej kávy!

Nie je to len taký žart. Odborníci z oblasti matematiky a fyziky sa spojili, aby navrhli vzorec pre tú najdokonalejšiu kávu. Bezchybná zmes bola publikovaná ako súčasť štúdie v časopise Matter.

Celé skúmanie naštartovala myšlienky doktora Jamieho Fostera, ktorý si uvedomil, aký veľký rozdiel v chuti môže nastať medzi dvomi šálkami espressa. Jeho tím vytvoril zložitú matematickú teóriu na popísanie extraktu jedného zrniečka. Zhrnuté, podčiarknuté: výsledkom je, že spoľahlivejšie sa ukazovali šálky s kávou, kde bolo použité menšie množstvo nahrubo pomletých zŕn.

Doktor Foster uviedol, že takýto recept vedie k účinnejšej extrakcii a je tiež lacnejšia, pretože využíva menej zrniečok a je šetrnejšia k životnému prostrediu. Svoju teóriu sa rozhodol otestovať aj v praxi. Ako uviedol hovorca University of Portsmouth, výskum skúsili aplikovať v malej kaviarni v USA. Počas jedného roka mala kaviareň zaznamenať úsporu tisícov dolárov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio