Beauty.sk Beauty.sk

Trápi vás rosacea? Poradíme vám, ako zmierniť začervenanie, ktoré ju sprevádza
zdroj: instagram.com/franciscadazadermatologia

Trápi vás rosacea? Poradíme vám, ako zmierniť začervenanie, ktoré ju sprevádza

Ak vás sprevádza nepríjemné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním niektorých oblastí na tvári, poradíme, ako s tým účinne bojovať. Pomoc prichádza z prírody...

Čo je to rosacea?

Ide o chronické, zápalové ochorenie, ktoré postihuje približne 10 % dospelej populácie. Častokrát ho sprevádza nepríjemné štípanie, pálenie a prejavuje sa najmä začervenaním tváre v oblasti brady, nosa, líc a čela. Pleť býva suchá so sklonom k tvorbe pupienkov, ktoré sa na týchto miestach tvoria, no jazvy v porovnaní s akné nezanechávajú. Vzniknuté začervenanie môže byť príčinou vonkajších faktorov, ako napríklad horúci kúpeľ, namáhavé cvičenie, alkohol, korenisté jedlá, cigaretový dym, peľ, slnko, chlad ako i psychologických faktorov ako stres, no napríklad i hnev. 

Pomoc z prírody

Ak vás trápia popraskané žilky na tvári, neexistuje žiadny druh liečby, ktorý vám zaručí úplne vyliečenie. Existujú však možnosti, ako skľudniť hypersenzitivitu pleti a odporúča sa ak pre začiatok zvolíte niektorú z rastlinných masiek, ktoré uvádzame. V prvom rade sa nemusíte obávať vedľajších účinkov, pretože prírodné zložky poskytujú dlhotrvajúcu úľavu pleti v porovnaní s inými metódami liečby. 

Uhorková maska 

Maska z uhoriek je jedným z účinných prostriedkov v boji proti začervenaniu. Stačí ak nakrájate jednu celú uhorku na kolieska a priložíte ich na postihnuté miesta na tvári a necháte pôsobiť po dobu 40 minút. Po tejto dobe, umyte tvár studenou vodou a jemne osušte. Pri pravidelnom používaní, uvidíte výsledky na svojej pleti už po 30 dňoch. 

Harmanček

Harmančekový obklad je jedným z účinných bylinných liekov proti začervenaniu, ktoré môžete vyskúšať. Ideálne ak si spravíte harmančekový olej, ktorý získate metódou parnej destilácie. Uistite sa, že pred použitím bude olej dostatočne vychladený a nanášajte ho prostredníctvom mäkkej tkaniny. Nechajte účinkovať približne 30 minút a dôkladne umyte. 

Jablká

Ďalším zo skvelých prostriedkov na úľavu od nepríjemného pocitu na vašej tvári je maska z jabĺk. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, nechajte pôsobiť po dobu 20 minút a následne umyte studenou vodou. Pre želaný výsledný efekt nezabudnite pravidelne opakovať aspoň po dobu jedného mesiaca. 

Pagaštan konský 

Nie je vhodný len pre kone, ale pomáha najmä ľuďom s viacerými zdravotnými komplikáciami. Masku získate tak, že zmiešate pagaštan konský so smotanou. Aplikujete na postihnuté miesto a necháte pôsobiť približne 20 minút. Pri pravidelnom používaní budete s výsledkom mimoriadne nadšení. 

Aloe vera

Je všeobecne známe, že aloe vera pomáha pri rôznych kožných problémoch a je vhodné aj pre celkovú ochranu pokožky. Dá sa užívať vnútorne ako i lokálne nanesením na postihnuté miesta, funguje naozaj zázračne oboma spôsobmi. Predstavuje jeden z najlepších spôsobov, v prípade zmiernenia problému na pokožke či už ide o akné, zápal alebo rosaceu. 

Zelený čaj

Zelený čaj je známy ako vynikajúci antioxidant so silnými protizápalovými účinkami. Použite ho rovnako ako harmanček, votrite si ho do postihnutej oblasti na vašej pleti a nechajte pôsobiť. Výsledky nenechajú na seba dlho čakať. 

Šípkový olej

Účinný pri riešení rôznych kožných problémov, pľuzgierov, popálenín, ekzémov, jaziev. Rovnako pomáha i v boji proti začervenaniu. Pre maximálny efekt, stačí ak nanesiete niekoľko kvapiek tohto oleja a budete tento rituál opakovať každý deň po dobu troch až štyroch týždňov.

Ovsené vločky

Ovsené vločky majú schopnosť upokojiť začervenanie, podráždenie a svrbenie pleti. Zmiešajte dve polievkové lyžice ovsených vločiek s dostatočným množstvom vody a získanú kašičku natrite na pleť. Nechajte účinkovať po dobu 20 minút a zopakujte každý deň po dobu aspoň dvoch týždňov. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio