BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ak sa vám nedarí sa schudnúť, môže za to týchto 5 potravín. Prezradíme vám čím ich nahradiť, aby ste schudli
zdroj: unsplash.com

Ak sa vám nedarí sa schudnúť, môže za to týchto 5 potravín. Prezradíme vám čím ich nahradiť, aby ste schudli

Keď chceme schudnúť máme mylné predstavy, že všetko ovocie je diétne a zdravé. Preto ním nahrádzame desiaty a olovranty, či si ich dokonca zvolíme ako náhradu hlavného jedla.

To však neplatí pre všetky druhy ovocia. Mnohé z nich obsahujú príliš veľa cukru, skoro ako čokoláda. Internetový portál Bright Side si posvietil na ovocie, ktorému by sme sa mali vyhnúť, ak chceme schudnúť.

1. Banány alebo grepy? 

Najväčším pomocníkom pri spaľovaní tukov sú práve grepy. Ich enzýmy pomáhajú aktívne spracovávať kalórie. Banány patria k najenergetickejším druhom ovocia. Telo banány trávi veľmi pomaly a spomaľujú aktivitu buniek, ktoré štiepia tuk. 

brightside.me

2. Hrozno alebo jablká?

Jablká sú ďalším fitness ovocím, ktoré je vhodné jesť. Neobsahujú žiadne tuky a ich energetická hodnota je veľmi nízka. Hrozno je práve naopak jedným z najhorších druhov ovocia, pretože obsahuje veľmi veľké množstvo cukru a šupka z neho je ťažko stráviteľná. 

brightside.me

3. Hrušky alebo melóny?

Melóny obsahujú veľmi veľa vody a vlákniny, ktoré vás veľmi rýchlo zasýtia a majú diuretický (močopudný) účinok. Vďaka ich obsahu antioxidantov pomáhajú pri liečbe akné a tak isto ako jahody majú pozitívny vplyv na celulitídu. Hrušky môžu narušiť pohyby čriev a ich správne fungovanie, čo spôsobuje zápchu a tiež spomalia trávenie. 

brightside.me

4. Avokádo alebo lesné ovocie?

Avokádo, nazývané aj maslové ovocie, je síce zdravé, ale veľmi kalorické. Pri diéte sa môže použiť, ale iba v malom množstve. Lesné ovocie má nízky obsah cukru a zároveň obsahuje veľké množstvo antioxidantov a vitamínov. Pomáha v tele produkovať kolagén a spáliť nadbytočný tuk. 

brightside.me

5. Marhule alebo jahody?

Jahody sú jedným z najlepších druhov ovocia pri chudnutí. Obsahujú vlákninu a vitamín C, veľa vody a málo cukru aj napriek ich výbornej chuti. Pomáhajú v boji s celulitídou a sú omnoho lepšie stráviteľné ako marhule. 

j
brightside.me

zdroj: brightside.me

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio