Beauty.sk Beauty.sk

Chanel zaradil do svojej ponuky fľašu na vodu. Napriek horibilnej sume ide na dračku!
zdroj: chanel.com

Chanel zaradil do svojej ponuky fľašu na vodu. Napriek horibilnej sume ide na dračku!

Milovníčky módy a luxusu sa nedajú odradiť ani premrštenými cenami. Keď navyše ide o dobrú vec, módne kúsky miznú ako teplé rožky. V tomto prípade ide o ekologické riešenie, ktorému by sa mali prispôsobiť všetci - problém s nadbytkom plastu.

V snahe znížiť jeho spotrebu sa uvedomelejší jedinci snažia siahnuť po alternatíve vyrobenej z iného, ekologicky nezávadného materiálu. Problematickými sú najmä výrobky každodennej spotreby, ako napríklad voda, či iné nápoje vo fľaši.

Módny gigant Chanel sa preto rozhodol prispieť svojou troškou a z každodennej potreby vytvoril štýlový módny doplnok. Prepychovú zlatú fľašku zaodel do obrandovanej čiernej kapsičky z jahňacej kože s typickým chanelovským lookom zavesenej na crossbody retiazke. Za túto parádu si pýta skromných bezmála 5200 eur!

zdroj: Chanel.com

To sa za taštičku na vodu môže zdať veľa aj tým najšetrnejším aktivistom bojujúcim za životné prostredie, módnych nadšencov však takáto maličkosť nezastaví. Luxusný kúsok s logom Chanel uviedli do predaja iba v novembri minulého roka a už je napríklad vo Veľkej Británii takmer vypredaný. Pre Independent to potvrdili zástupcovia niektorých pobočiek v Londýne.

Módny doplnok sa nedávno objavil už aj na červenom koberci. Na galavečere Grammy zdobila fľaška speváčku Maggie Rogers, ktorá sa pred novinármi vyjadrila, že udržateľnosť je pre ňu nesmierne dôležitá. Nie je to dokonca prvý raz, čo sa fľaša s vodou objavila v kolekcii tejto prémiovej značky. V roku 1994 ju pre Chanel navrhla Carla Bruni spoločne s Claudiou Schiffer.

Produkt nájdete TU.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bizár

Pozri viac

Fun rádio