Beauty.sk Beauty.sk

10 efektívnych spôsobov ako zmierniť bolesť počas menštruácie
zdroj: SAMphoto.cz

10 efektívnych spôsobov ako zmierniť bolesť počas menštruácie

Každá žena si tým musí prejsť každý mesiac, ak vás navyše trápi bolestivá menštruácia, hľadáte všetky dostupné možnosti, ako bolesť utíšiť. Zbaviť sa nepríjemnej bolesti počas menštruácie sa dá rýchlo a efektívne. Vyskúšajte tieto osvedčené rady, ktoré vyriešia váš problém.

Harmančekový čaj

Harmančekový čaj sa môže užívať počas menštruácie na zmiernenie menštruačnej bolesti. Harmanček zmierňuje bolesti a kŕče a pôsobí ukľudňujúco na celkový organizmus. Vaše bolesti zmiernite tým, že vypijete šálku čaju, ktorý si pripravíte z jednej polievkovej lyžice harmančeka, prípadne zalejete jeden sáčok a 250 ml vody, necháte lúhovať 5-7 minút. 

Fenikel

Fenikel je účinný najmä pre ženy, ktoré trápia silné menštruačné kŕče. Fenikel inhibuje kontrakcie maternice, ktoré sú stimulované vďaka zvýšenej produkcii hormónov. Zároveň stimuluje prietok krvi v oblasti panvy a tým upokojuje kŕče počas vašich dní. Dve čajové lyžičky semien fenikla zalejte horúcou vodou a pite, kým problémy neustúpia.

Senovka grécka

Priaznivo pôsobí proti menštruačnej bolesti bez výrazných vedľajších účinkov v porovnaní s bežnými liekmi proti bolesti. Pôsobí na pravidelnosť menštruačného cyklu, má podporné účinky pri tvorbe mlieka v období dojčenia a pomáha v popôrodnej rekonvalescencii. 

Zázvor

Ďalším silným a efektívnym prírodným riešením, ktoré sa používa na zmiernenie bolesti, je zázvor. Mnoho odborníkov sa domnieva, že zázvor obsahuje protizápalové látky, ktoré inhibujú produkciu hormónov, ktoré spôsobujú silnú bolesť počas menštruácie nazývanej dysmenorea (lekársky termín pre bolesť pred menštruáciou alebo počas menštruácie).

Voda

Pitie dostatočného množstva vody počas tohto obdobia môže pomôcť zmierniť bolesť, vďaka zabezpečeniu dostatočnej hydratácií. Počas tohto obdobia by ste mali vypiť približne 6 - 8 šálok vody tak, aby ste pravidelne dopĺňali tekutinu, ktorú ste stratili. Pitie vody a tekutín vám navyše môže pomôcť skrátiť dĺžku vašej menštruácie, prekonať kŕče i nadúvanie. 

Kurkuma

Kurkuma sa používa už od staroveku na zmiernenie bolesti, liečbu akné, a to bez vedľajších účinkov. Zmiernite bolesť počas vašich dní vďaka účinnej látke, ktorá sa nazýva kurkumín a je prítomná v kurkumovom prášku - má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať zápaly a poskytujú úľavu od menštruačných kŕčov. 

Vitamín B1

Dysmenorea je príčinou bolesti v dôsledku nekontrolovanej svalovej kontrakcie maternice počas menštruácie. Vitamín B1 je zodpovedný za sťahovanie svalov, najmä okolo maternice, čo môže pomôcť zmierniť bolesť spojenú s kŕčmi. Najdostupnejším zdrojom vitamínu sú pivovarské kvasnice, droždie, pšeničné klíčky, otruby a pečeň. 

Bazalka a tymian

Ľahko dostupné a navyše efektívne riešenia bolesti počas menštruácie. Využite ich účinky vo forme éterických olejov, uprednostnite organický tymian či bazalku, ktoré sú účinnejšie ako syntetické éterické oleje. Tento olej pomáha uľaviť od bolesti už do niekoľkých minút. 

Ružová voda

Ženy, ktoré pijú ružovú vodu pred a počas obdobia menštruácie, môžu zmierniť bolesť vďaka tomu, že ružová voda vám zaistí dostatočnú hydratáciu, neobsahuje cukor, ktorý prispieva bolesti a obsahuje antioxidanty.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio