Beauty.sk Beauty.sk

Toto je najkrajší muž na svete, tvrdia vedci. Predbehol aj najslávnejšie mužské sexsymboly!
zdroj: TASR

Toto je najkrajší muž na svete, tvrdia vedci. Predbehol aj najslávnejšie mužské sexsymboly!

Ľudská krása je rozhodne vecou vkusu - každému sa páči niečo iné, a ak aj istého človeka niekto považuje za dokonale krásneho, ďalšiemu sa páčiť nemusí. Vedci však prišli s teóriou, podľa ktorej tvrdia, že našli najkrajšieho muža planéty.

Uznávaný odborník na krásu, doktor Julian De Silva takto tituloval slávneho britského herca Roberta Pattinsona, známeho z filmu Harry Potter a Ohnivá čaša, ale divákom sa neslávne vryl do pamäti aj hlavnou úlohou v sérii filmov Twilight, kde stvárnil vražedne krásneho upíra Edwarda.

De Silva vytvoril podľa najnovších vedeckých metód rebríček najkrajších mužov sveta spomedzi známych celebrít. Pattinson v ňom predbehol aj oveľa slávnejšie sexsymboly, akými sú napríklad Brad Pitt či George Clooney. Na čelo rebríčka sa dostal vďaka proporciám svojej tváre, ktoré sa matematického vzorca najväčšmi približujú k dokonalosti.

Matematickú rovnicu vyvinuli vedci na základe gréckeho vzorca Phi, ktorú používali už starogrécky umelci. Krása sa určuje meraním tváre a jednotlivých jej komponentov, pričom čím bližší je pomer tváre k 1,618 (Phi), tým je človek krajší. V tomto testovaní získal britský fešák Robert Pattinson až 92,15 percenta a k dokonalosti sa tak priblížil najviac.

Herec vynikal takmer vo všetkom, vzorec najlepšie ohodnotil polohu jeho očí, brady, čela šírku a dĺžku nosa: "Robert Pattinson bol jasným víťazom pri meraní všetkých prvkov tváre z hľadiska fyzickej dokonalosti. Bol v prvej päťke takmer všetkými kategóriami, vďaka jeho klasicky tvarovaným rysom a nádherne sekanej čeľusti. Jeho jediné podpriemerné skóre bolo za jeho pery, ktoré sú príliš tenké a ploché," povedal pre portál Unilad doktor De Silva.

Na druhé miesto obsadil Henry Cavill, známy pre svoje účinkovanie v najnovších filmoch o Supermanovi, kde stvárnil hlavnú postavu Clarka Kenta a najnovšie sa objavuje aj v seriáli Witcher. Tretia priečka patrí hercovi Bradleymu Cooperovi zo snímky Zrodila sa hviezda a tiež Vo štvorici po opici.

Nasleduje Brad Pitt a George Clooney, ktorý bol roky považovaný za najväčšieho fešáka Hollywoodu. Prvenstvo síce stratil, no doktor De Silva jeho výzor skutočne ocenil: „Udržať sa v najlepšej pätici, keď máte takmer 60 rokov, je pozoruhodné a svedčí to o jeho neuveriteľnom prirodzenom vzhľade,“ z pozície lídra rebríčka ho zosadilo práve starnutie.

Takto vyzerá kompletný rebríček TOP 10:

1. Robert Pattinson (92,15%)

2. Henry Cavill (91,64%)

3. Bradley Cooper (91,08%)

4. Brad Pitt (90,51%)

5. George Cloney (89,91%)

6. Hugh Jackman (89,64%)

7. David Beckham (88,96%)

8. Idris Elba (88,01%)

9. Kanye West (87,94%)

10. Ryan Gosling (97,48%)

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio