Beauty.sk Beauty.sk

České vychovávateľky previedli škôlkarov cez železnicu ignorujúc červený signál a spustené závory. Zo škandalózneho videa až mrazí!
zdroj: Facebook/Czech Press Media

České vychovávateľky previedli škôlkarov cez železnicu ignorujúc červený signál a spustené závory. Zo škandalózneho videa až mrazí!

Rodičia odovzdávajú svoje poklady v škôlke v dobrej viere a s presvedčením, že nich bude dobre postarané. Učiteľky a vychovávateľky sú za deti zodpovedné a na dobu strávenú v školskom zariadení sú ich strážcom a mentorom. Čo ak ale úsudok zodpovedných osôb úplne zlyhá? Práve takúto scénu zachytáva video zo susedného Česka ukazujúce hrozivú situáciu, kde zamestnankyne škôlky hrubým spôsobom porušili všetky možné zásady, pravidlá a predpisy bezpečnosti.

Vychovávateľky pražskej škôlky nedbali na vážnosť situácie, keď sa v stredu v obci Řeporyje rozhodli previesť deti cez železničný priechod napriek tomu, že semafory a spustené závory signalizovali blížiaci sa vlak.

Riskantné okolnosti zachytila kamera nainštalovaná na priechode, pričom na video na stránke Mall.tv upozornil starosta Pavel Novotný na sociálnych sieťach. „Pri prejazde vídam šialené výjavy, hrozné veci, ale toto som ešte nevidel,“ povedal pre portál iRozhlas. Ako médium informovalo, o prípad sa už zaujíma polícia z dôvodu trestného činu všeobecného ohrozenia.

Zaujímavými sú však reakcie pod videom. Ľudia tam totiž rozbehli debatu o tom, prečo učiteľky prejazd prekročili. Jedným z tvrdení je, že vlak už stanicou prešiel, iná teória hovorí o tom, že vlak stál na zastávke a sprievodca kýval na škôlku, aby prešla. Čo sa však na mieste naozaj dialo ukáže až vyšetrovanie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Fun rádio