Beauty.sk Beauty.sk

Trendy účesy na rok 2020: Návrat k rokom 90-tym
zdroj: Instagram/dualipa

Trendy účesy na rok 2020: Návrat k rokom 90-tym

Už koniec minulého roku naznačoval, ktorým smerom sa móda bude uberať začiatkom novej dekády. Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že móda sa skutočne vracia aj čo sa vlasových kreácií týka. Rokom 2020 sa vrátime do čias minulých - konkrétne trendy ukazujú na 90-ky v novom šate.

Sezóna blond farby

Ak sa doteraz vlasová móda sústreďovala na prirodzené farby s jemnými technikami postupného zosvetľovania ku končekom, ktoré pôsobili ako vytiahnuté od slnka, tohtoročné trendy sa uberajú úplne iným smerom. Čím ďalej, tým viac sa vlasový stylisti celebrít utiekajú k studeným tónom blond, prípadne do úvahy prichádza opäť sivá farba. 

Tie odvážnejšie sa však nemusia obmedzovať len jednou farbou. Novinkou vo svete vlasového stylingu sú kontrastné farebné rozdiely v jednotlivých úrovniach vlasov. Speváčka Dua Lipa si napríklad spodnú časť vlasov zafarbila čiernou farbou, no celá vrchná vrstva je blond. Rovnako tak kontrast zvolil mladý hudobný objav Billie Eilish. Táto speváčka však zašla ešte o čosi ďalej, keď časť svojej koruny krásy zafarbila svietivým zeleným odtieňom.

Účesy z deväťdesiatych

Na nadchádzajúce trendy sa už pozorne pripravujú aj obchodníci s vlasovými doplnkami. Tí zapĺňajú regály ozdobami, na aké sme boli zvyknutí pred 25 rokmi. V tejto sezóne nesmie v žiadnom kozmetickom kútiku chýbať hrubá látková gumička a takzvané "pukačky" (sponky). Účesy budú totiž pozostávať najmä chvostov a drdolov z hornej polovice vlasov. Krokom vedľa však nebude ani ulízaný look s cestičkou v strede a ozdobnými sponkami po bokoch hlavy. Dôležitým prvkom týchto vlasových kreácií bývajú dva (niekedy iba jeden) spustené pramienky, ktoré rámujú tvár. 

Okrem toho netreba zabúdať na slávne husté vlny, aké leteli v tomto období. Obľubujú ich predovšetkým speváčky Beyoncé, Rihanna, nedávno ich na Super Bowl predviedla Demi Lovato ale nosí ich aj televízna hviezda Kim Kardashian, a to na poriadne dlhých vlasoch. Základom pri tomto stylingu je, aby kučery vyzerali čo najprirodzenejšie. Netreba sa preto strániť ich rozčesávaniu.

Zlatá stredná cestička

Trendy sa menia aj v tejto oblasti, no nie každý si môže vyberať. In bude cestička v strede hlavy a práve tento variant môže byť pre niekoho hotové nešťastie. Cestička na stred nie je ničím zložitá, stačí si prehodiť vlasy na druhý bok, avšak guľatejším, plnším a širším tváram tento spôsob česania nemusí lichotiť. Tvár totiž môže pôsobiť širšia a s váhou to nijak nesúvisí.

V rámci módy a vkusu nie je najdôležitejšie dodržiavať trendy a diktát, ktorý sa každoročne mení, ale zachovať si i pri rôznych obmenách vlastný štýl a prispôsobiť novinky vlastným potrebám tak, aby sa ich nositeľke hodili.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio