Beauty.sk Beauty.sk

Online zoznamky: Znamenajú koniec romantiky vo vzťahoch?
zdroj: pixabay.com

Online zoznamky: Znamenajú koniec romantiky vo vzťahoch?

Žijeme v online dobe. Vďaka moderným technológiám už robíme všetko online, od správy financií, po nákup potravín, kozmetiky či oblečenia, tak prečo ich nevyužiť i na zoznámenie sa? Online zoznamky sú bežnou súčasťou hľadania nových partnerov.

Poskytujú príliš veľa možností

Online svet má mnoho výhod: je rýchly, pohodlný a plný možností. Čo sa však stane, keď aplikácia zhromaždí všetky možnosti potenciálnych partnerov a umožní vám ich prezeranie? 

To, čo nakoniec vyjde, je nekonečný výber možných nápadníkov, ale namiesto toho, aby sme sa k nim správali ako k jednotlivým ľuďom podľa ich vlastných práv, s patričnou úctou, vzniká opačná tendencia, pristupovať k nim skôr ako k obrázkom, ktoré len posúvame ako cez Instagram. Niektoré z nich sa vám páčia, iné len prebehnete. 

Chýbajú dôležité informácie

Veta alebo dve, sú zvyčajne začiatkom dlhšej konverzácie a povedzme si úprimne, niektoré rozhovory sa nezačnú práve najlepšie. Ľudia zvyknú byť nervózni, nepríjemní alebo neistí. Keď sa však osmelia, slová plynú voľnejšie a dostávate šancu vidieť hlbšie do niekoho osobnosti. 

V online svete, prostredníctvom zoznamovacích aplikácií sa ľudia opisujú len jednou, alebo dvoma vetami, a to je málo. Pokiaľ vás niečo skutočne neodradí, je ťažké nadviazať potenciálne spojenie len na základe jednej vety. Nakoniec budeme súdiť ľudí na základe dosť plytkého hodnotenia?

Zdroj: pixabay.com

Kategórie osobností 

Keď už sme si vytvorili profil, musíme byť konkrétni a označiť sa za jednu alebo druhú osobu, tiež sme sa zaradili do kategórií a skupín. Na jednej strane to dáva zmysel. Vďaka tejto aplikácii sa môžete spojiť so „správnou“ osobou s podobnými záujmami. Ale na druhej strane vás tiež uzavrie do určitej kategórie podobných profilov. 

V skutočnom živote však platí, že protiklady sa priťahujú, ale aplikácie vďaka svojim algoritmom nás oberajú o kúzlo spontánnosti a výsledky hodnotia na základe matematických rovníc. 

Koniec dlhodobým vzťahom, len príležitostný sex

Pokiaľ ide o online zoznamky, ide o určitý druh spojenia. Svojím spôsobom, slobodní muži ich využívajú najmä, aby získali príležitostný sex. Na tejto platforme sa ho dá ľahko nájsť aj bez hlbších citov, snahy či náklonnosti. 

A možno by sa dalo povedať, že online zoznamky ešte viac umocňujú "kultúru" vzťahu na jednu noc. To sťažuje hľadanie ľudí, ktorí sa zaujímajú aj o niečo viac.

Ničia sebavedomie

Prieskum uskutočnený Univerzitou v Texase zistil, že jednotlivci, ktorí používajú online zoznamky, majú tendenciu mať nízku sebaúctu a cítia sa nespokojní so svojím vzhľadom v porovnaní s ľuďmi, ktorí nepoužívali žiadne zoznamovacie aplikácie. Platí to najmä pre mužov, pretože vnímanie ženskej krásy je zvyčajne ovplyvňované vizuálnymi médiami, ako sú televízne platformy, časopisy a platformy sociálnych médií.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Fun rádio