Beauty.sk Beauty.sk

Vďaka týmto menám sa deti stávajú slávne: Do TOP 10 patrí Daniel, Emma aj Adam
zdroj: Instagram/bebenewborn_photography

Vďaka týmto menám sa deti stávajú slávne: Do TOP 10 patrí Daniel, Emma aj Adam

Výber mena pre očakávané dieťatko je nesmierne dôležitá a zodpovedná úloha. Hovorí sa totiž, že meno človeka veľmi ovplyvňuje, či už jeho správanie a vlastnosti, alebo aj jeho výzor. Americká spoločnosť What Are Thedsds sa na to pozrela ešte z inej stránky. Tvrdí, že existujú mená, na základe ktorých je najväčšia pravdepodobnosť, že sa z dieťaťa stane v budúcnosti hviezda.

Zvoliť si meno pre bábätko môže byť skutočne zložitý proces, najmä ak ste nerozhodní. Prečo teda nevybrať meno podľa toho, ktoré môže vášmu potomkovi priniesť slávu, peniaze a úspech?

Spoločnosť What Are Thedsds analyzovala herečky a hercov, ktorí získali sošky na prestížnych oceneniach Zlaté glóbusy, Oscary a BAFTA. Z toho vyhodnotili odborníci TOP 10 mien prinášajúcich deťom úspech a slávu.

Daniel

Najvhodnejším menom, ktoré má najväčšiu možnosť priniesť dieťatku slávu je Daniel. Okrem toho, za veľkú výhodu sa dá považovať, že na Slovensku je bežne používané a zavedené je tiež v kalendári.

Medzi slávnych nositeľov tohto mena patrí herec stvárňujúci hlavnú postavu v legendárnom filme Harry Potter - Daniel Radcliffe, ale tiež Daniel Craig známy pre svoje stvárnenie agenta 007 Jamesa Bonda.

Catherine alebo Katherine

Najúspešnejšie pomenovanie ženských hereckých protagonistiek je Catherine, v slovenskom ekvivalente Katarína. Meno je zakorenené hlboko v našej histórii a s jeho použitím preto nebudú žiadne problémy.

Azda najznámejšou je Catherine Zeta Jones, ktorú si môžete pamätať z filmu Zorro, kde si zahrala neskrotnú a temperamentnú Elenu, po boku Antonia Banderasa. Nemenej známa herečka Katherine Heigl si zahrala v komédiách Chceš ma, chcem ťa, Nabúchaná, alebo 27 šiat.

TOP 10 mien, ktoré spravia z dieťaťa hviezdu:

1. Daniel

2. Catherine / Katherine (Katarína)

3. Adam

4. Ellen (Elena, Alena)

5. Hugh (Hugo)

6. Thelma

7. Michael

8. Emma

9. Mark (Marek, Marcel)

10. Jodie (Judita)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tehotenstvo

Pozri viac

Fun rádio