Beauty.sk Beauty.sk

Tehotenstvo jej kariéru nezastaví: Futbalistka trénuje aj v 7 mesiaci
zdroj: Instagram/alexmorgan13

Tehotenstvo jej kariéru nezastaví: Futbalistka trénuje aj v 7 mesiaci

Športu sa nevzdáva. Obľúbená americká postavička profesionálneho ženského futbalu napriek pokročilému štádiu tehotenstva maká na trávniku ostošesť. Beh jej v siedmom mesiaci problém problém nerobí a len pár mesiacov do pôrodu skáče na tréningu ani srnka.

Profesionálna športovkyňa sa z tohto faktu evidentne teší. Na sociálnej sieti zdieľala video z tréningu, na ktorom dokazuje, že i v druhom stave sa toho zdá zvládnuť naozaj veľa: „Okrem mojich prihrávok ma siedmy mesiac tehotenstva veľmi nespomalil,“ napísala budúca mamička na Twitteri.

Je však cvičenie pre tehotnú ženu zdravé? Odpoveď znie áno. Odborníci odporúčajú aby mamičky v očakávaní udržiavali svoju normálnu dennú fyzickú aktivitu, prípadne aj cvičili do momentu, kým im to bude pohodlné. Podľa nich sa totiž preukázalo, že cvičenie dieťatku nijak neškodí: „Existujú dôkazy, že u aktívnych žien je menšia pravdepodobnosť problémov v neskoršom tehotenstve a pri pôrode,“ uvádza americká Národná zdravotnícka služba.

30-ročná futbalová hviezda je súčasťou amerického národného tímu a patrí medzi svetovú špičku. Na ESPY Awards minulý rok v kalifornskom Los Angeles získala sošku v kategórii Najlepšia športovkyňa za vynikajúci športový výkon roka. Prírastok čaká s o rok starším manželom Servandom Carrascom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio