Beauty.sk Beauty.sk

Módne reťazce prichádzajú s udržateľnou módou: Rada 4 ekologických rifľových nohavíc
zdroj: Instagram/explore/tags/jeans/

Módne reťazce prichádzajú s udržateľnou módou: Rada 4 ekologických rifľových nohavíc

"Neudržateľné (módne) značky v biznise skončia" vyjadaril sa nedávnom rozhovore pre Independent Tommy Hilfiger. S týmto tvrdením sa začínajú stotožňovať aj veľké módne reťazce, akým je napríklad HM, ktoré chce vyrábať oblečenie z recyklovaného textilu. Ku eco-friendly brandom sa teraz pridáva aj britský Topshop. Ten uvádza na trh 4 ekologické rifle.

V čase najväčších osláv módy v Londýne - počas týždňa módy vydal na trh módny reťazec Topshop nemalú radu ekologických džínsov. Tieto nohavice sú vyrobené z eco-friendly materiálov a rovnako výrobnými metódami s nízkym dopadom na životné prostredie, na ktorých výrobu sa zameriava rada Considered.

Všetky zo štyroch nohavíc sú vyrobené z 90 percent organickej bavlny. Výrobca uvádza, že táto bavlna bola pestovaná bez použitia chemických hnojív, pesticídov a geneticky modifikovaných organizmov. Napriek udržateľným výrobným postupom sa rifle predávajú za výrazne nižšiu sumu, ako ich neekologické sesterské výrobky. Cena je stanovená na 29,99 libry (36 eur).

zdroj: Topshop
zdroj: Topshop
zdroj: Topshop
zdroj: Topshop

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio