Beauty.sk Beauty.sk

Zaujímavý spôsob výchovy: Deťom zaviedla zmluvy s pravidlami. Za nedodržanie dostávajú finančné pokuty
zdroj: Facebook/kneathey

Zaujímavý spôsob výchovy: Deťom zaviedla zmluvy s pravidlami. Za nedodržanie dostávajú finančné pokuty

Zúfalstvo, ktoré zažívajú rodičia, keď sa snažia svoje dospievajúce ratolesti naučiť poriadkumilovnosti pozná snáď každý, kto vychovával pubertiakov. Niektorí ho ale dokážu premeniť na inšpiráciu. Katrina Neathey prežíva takúto inšpiráciu až trojnásobnú. S vlastnými deťmi - 19-ročným Haydenom, 18-ročným Joshuom a 13-ročnou Oliviou si poradila svojským spôsobom.

Britská mamička vymyslela zaujímavý spôsob, akým donútila deti podieľať sa na udržiavaní poriadku v domácnosti. S dvomi synmi a dcérou podpísala zmluvu, ktorá jasne určuje pravidlá ich spolunažívania. Za ich nedodržiavanie im hrozia pokuty!

Zásady sú pomerne jednoduché, aké spĺňa drvivá väčšina tínedžerov: umývanie riadu, vyprázdňovanie umývačky, ustielanie postele, jedenie v spálni alebo maľovanie sa. Ak niečo z toho porušia synovia Hayden a Joshua neminie ich finančná pokuta 5 libier (cca 6 eur), dcére zase skonfiškuje telefón. 

Matku už unavovalo, že si deti po sebe nevedia odpratať neporiadok. K ráznemu kroku sa však odhodlala, až keď našla v koberci za 2000 libier kopec špiny. Katrina tvrdí, že zavedenie zmlúv jej veľmi zjednodušilo život a prezradila, že odvtedy si synovia dávajú väčší pozor, preto zatiaľ nemusela vybrať viac ako 20 libier. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Fun rádio