Beauty.sk Beauty.sk

Potvrdené: Bradatí muži sú pre ženy atraktívnejší. Vedci odhalili prečo!
zdroj: Instagram

Potvrdené: Bradatí muži sú pre ženy atraktívnejší. Vedci odhalili prečo!

Trendom podliehajú tie najrôznejšie veci - napríklad aj krása, respektíve to, koho ľudia považujú za krásneho. Raz sú to dokonalé miery 90-60-90, inokedy ženy tenké ako špáradlá, neskôr zase plné boky s osím pásom a veľkými prednosťami. Blondínky, potom zas exotické krásky, plné pery alebo výrazné lícne kosti... jednoducho každá doba má svoj ideál krásy. Výnimkou nie sú ani muži.

Móda vyholených líčok je už istú dobu minulosťou, v súčasnosti sa vraciame do čias, kedy fičali muži s bradami. K slovu dostali takzvaní hipsteri, ktorých husté fúzy sa stali jedným z poznávacích znamení. 

Nie je brada ako brada, dnes sa totiž neudržiavané stočené chĺpky na tvári nenosia. Taká brada vyžaduje kopec starostlivosti a pravidelného zastrihávania. Opatrovať svoju korunu krásy ale dokáže máloktorý laik, preto do svojej vizáže muži investujú muži aj hromadu peňazí. To sa im však, zdá sa, oplatí! Podľa výskumu, ktorý zverejnil Unilad sú pre ženy muži s bradami príťažlivejší.

919 žien vo veku 18 až 70 rokov hodnotilo fotografie troch mužov, pričom všetky tri tváre videli oholené, i zarastené. Mužom tiež výskumníci z University of Queensland a University of Stirling upravili rysy tváre tak, aby niektorí vyzerali viac, prípadne menej mužne. Podľa toho boli odpovede žien rozdelené do piatich kategórií.

Najpriaznivejšie odpovede dostávali tváre, ktoré na ženy pôsobili pozitívne. Ukázalo sa, tiež že ženy považujú pánov s briadkou za dominantnejších. Niektoré z nich mali zasa s rastúcou bradou na mysli aj narastajúce hygienické návyky ich nositeľov - obávali sa zvýšeného počtu baktérií a vírusov. Tento strach by podľa vedcov mohol prameniť z minulosti, keď hygiena mužského ochlpenia nebola postačujúca.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio