Beauty.sk Beauty.sk

Z rúšok robia počas vírusovej epidémie trend. Make-up artistky využívajú masky ako súčasť vizáže
zdroj: Instagram

Z rúšok robia počas vírusovej epidémie trend. Make-up artistky využívajú masky ako súčasť vizáže

Kým väčšina ľudí pri zmienke o koronavíruse chytá paniku, nájdu sa i takí, ktorí už pomôcky na prevenciu pred ochorením zakomponovali do svojho imidžu. Rúška sa vo svete Instagramu stali novým módnym doplnkom!

Masky na tvár sa stávajú trendom odkedy ich influenceri a make-up artisti ich vo veľkom začali používať ako súčasť svojho looku. Rúškam jednoducho prispôsobujú svoju úpravu a videá s kompletnými návodmi ako takýto vzhľad dosiahnuť zverejňujú už tradične na svojich sociálnych sieťach.

Nenechajte sa pomýliť, ide totiž v skutočnosti iba o imidžovú záležitosť. Trendy rúška, aké používajú vo svojich premenách vizážisti podľa odborníkov neposkytujú dostatočnú ochranu, a teda proti vírusovému ochoreniu COVID-19 sú úplne zbytočné.

Ak sa predsa len rozhodneš rúškovú módu vyskúšať vedz, že hlavný dôraz treba klásť na oči, keďže celá spodná časť tváre bude zahalená. Okrem toho sa oplatí otestovať i "maskyodolnosť" pleťovky, aby sa čo najmenšie množstvo zotrelo, alebo odtlačilo na tkaninu. V tomto smere môže byť dobre nápomocná podkladová báza, ktorá výdrž make-up znásobí. Pokiaľ uvažuješ o rúži, výber podmieňuj dlhotrvácnosti.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bizár

Pozri viac

Fun rádio