Beauty.sk Beauty.sk

Vlasy si umývame príliš často, hovoria odborníci. Ako je to správne?
zdroj: Instagram/jessicapagehair

Vlasy si umývame príliš často, hovoria odborníci. Ako je to správne?

Krásne, čisté a voňavé vlasy sú dôležitou súčasťou dobrého dojmu. Keď sú navyše lesklé a hebké, prípadne aj dobre upravené zvyšujú atraktivitu človeka. Ako často si ich ale môžeš umývať, aby zostali nielen pekné, ale aj zdravé?

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Nikto preto nechce strapatú, vypelichanú alebo mastnú hlavu. Ako dlho však vlasy vydržia bez umývania, aby sa žiaden neželaný efekt nedostavil? Odborníci totižto tvrdia, že k ich čisteniu pristupujeme priveľmi často.

Podľa francúzskeho stylistu Juliena Farela síce neexistujú univerzálne platné, striktné pravidlá, ako často majú ľudia používať šampón. Napokon veď, všetci sme trochu odlišní. Vo všeobecnosti si ale podľa neho umývame hlavy častejšie, ako treba. Pre magazín GQ sa vyjadril, že každodenné umývanie vlasov môže dokonca spôsobiť viac škody, ako úžitku.

Ako to je teda správne? Vychytený newyorský kaderník Julien odporúča umývanie vlasov každé dva až tri dni„Ak sa našampónujete každý deň, zbaví to vašu pokožku hlavy všetkých prírodných olejov a môže viesť k vysušeniu jemnejších, krehkých vláskov,“ vysvetlila v rozhovore.

V prípade, že máš poškodenú a zničenú hrivu, umývanie odporúčajú stylisti ešte viac oddialiť. Celebritný expert na krásu Paul Cucinello tvrdí, že suché a ťažko poškodené vlasy (napríklad po odfarbovaní) by sa mali umývať nanajvýš dvakrát za týždeň, uvádza The Sun. S týmto tvrdením sa stotožňuje väčšina vlasových dizajnérov, nájdu sa dokonca aj takí, ktorí tvrdia, že niektorým ľuďom si stačí umyť hlavu raz v týždni.

Podľa kaderníka Scotta Millera, majiteľa salónov Bauhaus si časté šampónovanie vyberie svoju daň. Mazové žľazy totiž začnú produkovať viac mazu a vlasy sa budú tým pádom rýchlejšie mastiť. Ako uviedol pre Wales Online, vlasy po bežnom dni nebudú špinavé. Ak však máš pocit, že vlasy zostali spotené, napríklad po cvičení, vyhni sa šampónu. Oplachovanie čistou vodou by malo prinavrátiť pocit sviežosti aj bez poškodzovania.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio