Beauty.sk Beauty.sk

Micro-Concealing: Novinka, ktorá dokáže vyčariť neuveriteľný make-up
zdroj: instagram.com/kimkardashian

Micro-Concealing: Novinka, ktorá dokáže vyčariť neuveriteľný make-up

Jednoduchá, no napriek tomu veľmi presná metóda, ktorá týmto spôsobom zakryje nedokonalosti i pigmentáciu, zatiaľ čo zvyšok vašej pokožky zostane dýchať. Tu je návod, ako na to.

Micro-Concealing je technika používaná na presné zakrytie nedokonalosti alebo pigmentácie pomocou malého množstva produktu a štetca. Aby ste ho dosiahli, pomocou tenkého štetca na make-up umiestnite produkt jemne na malé bodky po celej tvári, presne tam, kde potrebujete krytie. Potom produkt rozprestrite aplikáciou, čo najmenšieho tlaku na štetec. Následne jemne vklepte prstami. Aby všetko krásne a správne splynulo, zhoda farieb je veľmi dôležitá.

Ide o nenáročný spôsob, ako zakryť drobné vyrážky či iné nedokonalosti alebo nerovný tón pleti bez toho, aby ste zakryli celú tvár produktom. Výsledkom je takmer prirodzený vzhľad, ktorý zakryje to, čo chcete zakryť, zatiaľ čo zvyšok produktu sa stratí na pokožke.

Postup

1. Výber správneho štetca

Najzákladnejšie pravidlo pre celú techniku ​je to, že budete potrebovať štetec na nanášanie make-upu. Použitie štetca sa vždy zdá ako zbytočné úsilie, ale pri tejto technike je nevyhnutnou pomôckou.

2. Nájdite intenzitu krytia

Dôležité je zvoliť intenzitu krytia, ktorá je pre vás tá pravá. Či už ide takmer žiadne, stredné alebo plné krytie make-upu.

3. Výber správneho odtieňa

Je dôležité, aby ste správne vybrali odtieň korektora. Pokiaľ chcete, aby krytie bolo plynulé a aby na tvári pôsobilo neviditeľným dojmom! Odporúčame kúpiť si korektor, možno si odobrať pár vzoriek domov a otestovať zhodu farieb za denného svetla. Ak si stále nie ste istí správnym odtieňom, vždy sa rozhodnite pre svetlejší odtieň (vyzerá oveľa prirodzenejšie ako príliš tmavý odtieň). Je zriedkavé, že vaša pokožka dokonale ladí s jedným odtieňom, preto je dôležité ich zmiešať a prispôsobiť.

3. Aplikácia

Budete potrebovať iba malé množstvo produktu. Štetec držte smerom ku koncu, aby ste pri aplikácii mali menšiu kontrolu a menší tlak. Začnite plochým štetcom a aplikujte produkt pod oči a na nedokonalosti. Po nanesení môžete špičkou prsta jemne tlačiť okolo nedokonalostí, aby aplikácia vyzerala rovnako bezchybne ako zvyšok vašej pleti.

4. Menej je viac

Pokiaľ ide o Micro-Concealing, táto technika funguje najlepšie, keď používate mäkkú ruku a skutočne jemne aplikujete produkt. Vždy používajte štetec alebo vlhkú špongiu, vďaka čomu líčenie zostane dlhšie a vyzerá prirodzenejšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio