Beauty.sk Beauty.sk

Akné: Prvá pomoc, ak vás trápia nepríjemné vyrážky
zdroj: SAMphoto.cz

Akné: Prvá pomoc, ak vás trápia nepríjemné vyrážky

Čajovníkový olej je prírodná zložka, o ktorej sa vedecky dokázalo, že pomáha liečiť všetky druhy vyrážok. Prírodné ingrediencie majú zásadnú moc a existuje už toľko možností, čo majú rozličné schopnosti, od hydratácie až po vyhladenie vrások.

Rovnako ako mnoho iných prírodných a rastlinných prísad aj čajovníkový olej má svoju históriu. V Austrálii to je tradičný liek, používaný domorodcami už po stáročia. Vdychovali olej z čajovníka na liečbu kašľa a aplikovali ho lokálne na liečenie pokožky. V oleji je takmer 100 zložiek, pričom jednou z hlavných je zlúčenina známa ako Terpinen-4-ol. Táto zlúčenina má všetky dobré vlastnosti, konkrétne silné antimikrobiálne a protizápalové účinky. A práve tieto vlastnosti robia z čajovníkového oleja taký skvelý výber pre pokožku náchylnú na akné. Nehovoriac o tom, že na rozdiel od mnohých iných éterických olejov je nekomedogénny a neupcháva póry. Ako keby to všetko nestačilo, čajovníkový olej tiež ponúka niektoré antioxidačné vlastnosti

Tea Tree olej a akné 

Skutočné akné je čiastočne spôsobené prítomnosťou baktérií na pokožke. Olej z čajovníka má široké spektrum antimikrobiálnej aktivity. Terpinene-4-ol je účinná látka v oleji z čajovníka, ktorý destabilizuje bunku baktérií, čím ju v podstate ničí. Zároveň znižuje zápalové procesy a začervenanie. 

Ako aplikovať Tea Tree olej

Olej z čajovníka sa dá nájsť vo viacerých zloženiach, vrátane tonera, hydratačného krému, čistiaceho gélu. Hoci by sa mal používať dvakrát denne počas šiestich až dvanástich týždňov, aby sa dosiahol jeho prínos. Môžete si vybrať jeden z týchto produktov alebo môžete použiť čistý olej z čajovníka.

Olej z čajovníkových stromov by nemal byť vyhradený iba pre vašu starostlivosť o pleť, môže byť prospešný aj pre vašu pokožku hlavy a vlasy (pri liečení lupín alebo seboroickej dermatitíde). 

Vedľajšie účinky

Čajovníkový olej je väčšinou dobre tolerovaný, u niektorých môže vyvolať alergickú reakciu. Ak ste náchylní na alergiu alebo máte mimoriadne citlivú pokožku, vyskúšajte ho najprv na predlaktí, a ak dôjde k podráždeniu, sčervenaniu, opuchom alebo svrbeniu, prestaňte ho používať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio