Beauty.sk Beauty.sk

Prevencia pred koronavírusom: Myslíš si, že ruky máš po umytí čisté? Fotka pod ultrafialovým svetlom ti napovie!
zdroj: Instagram/kristenanniebell

Prevencia pred koronavírusom: Myslíš si, že ruky máš po umytí čisté? Fotka pod ultrafialovým svetlom ti napovie!

Rýchle šírenie nákazy koronavírusom COVID-19 donútila zdravotníkov po celom svete vyslať ľuďom jasný varovný signál. Podľa nich si totiž musia viac potrpieť na hygienu rúk. Kedy sú ruky naozaj čisté?

Zdravotnícke organizácie apelujú na verejnosť pri dodržiavaní efektívnej prevencie. Jedným z najzakladnejších pravidiel je pravidelné a dôkladné umývanie rúk. Voda a mydlo však ruky častokrát nezbavia všetkých nečistôt a dôležitým faktorom je tiež správna technika umývania.

Experti odporúčajú umývať si ruky aspoň 20 až 30 sekúnd pod teplou vodou (údajne to zodpovedá dĺžke, kým zaspievate pesničku Happy Birthday dvakrát). V boji s koronavírusom sa tiež oplatí upgrade-nuť obyčajné mydlo výmenou za antibakteriálne, respektíve čistiaci prostriedok na báze alkoholu. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) tiež vydala návody, ako si ruky správne očistiť.

Zdá sa ti to jednoduché? Nuž, séria fotografií, ktorú zverejnila herečka Kristen Bell tomu úplne nenasvedčuje. Koláž šiestich fotografií znázorňuje porovnanie rôznych stupňov umytia, od obyčajného opláchnutia bez čistiaceho prostriedku, až po správnu prax, a teda 30-sekundové čistenie mydlom a teplou vodou.

Herečka k fotke napísala, že záber má od svojej matky. Každá z fotografií ukazuje pod UV svetlom, koľko baktérii na rukách zostalo. Príspevok si získal veľký ohlas - páčil sa takmer 440-tisícom ľudí, ktorí zostali z výsledku zhrození a keďže mnoho z nich sú rodičmi, komentovali ho slovami, že snímku ukážu svojim deťom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio