Beauty.sk Beauty.sk

Vírusová epidémia vyprázdnila regály s toaletným papierom. Táto mamička prišla s alternatívnym riešením!
zdroj: Facebook/Handmade-Australian-Textiles

Vírusová epidémia vyprázdnila regály s toaletným papierom. Táto mamička prišla s alternatívnym riešením!

Obchody zívajúce prázdnotou. Ľudia v panike pred nákazou vykúpili z obchodov trvanlivé potraviny, konzervy, múku, ryžu, aj hygienické potreby, aby sa zásobili v prípade karantény. Nedostatok je aj toaletného papiera, preto sú regále buď pusté, alebo cenovo premrštené. Austrálska mamička Eloise však prišla s nápadom, ktorý by situáciu mohol vyriešiť - opakovane použiteľný toaleťak!

Niektoré tovary sú vzhľadom na situáciu žiadané viac ako inokedy. Zohnať, napríklad, taký dezinfekčný gél či mydlo môže byť oveľa väčší problém než sa zdá. Zápasiť oň totiž budeš s davom vystrašených ľudí, ktorí sa v obchodoch pripravujú na potenciálny stav karantény.

Situáciu využívajú niektorí obchodníci naozaj nehanebným spôsobom. Ceny produktov, ktoré idú na dračku zvyšujú nevídaným tempom - za rúška, ktoré sa pred mesiacom predávali za bezmála sedem eur dnes zaplatíš okolo 40 eur - a zarábajú tak na nešťastí druhých. 

Austrálčanka Eloise si vymyslela vlastný biznis, avšak férový. Rozhodla sa vlastnoručne vyrábať toaletný papier, a to nie hocijaký! Jej handmade obrúsky sú vyrobené z látky, nie z papiera, preto sú opätovne použiteľné: "Nechajte ma hádať, zúfalo ste potrebovali toaletný papier, takže ste sa vkĺzli do obchodov len preto, aby ste zistili, že celé mesto začalo panicky vykupovať obchod a robiť si zásoby toaletného papiera, ktorý im vydrží na ďalší rok dopredu a nenechali žiadny pre ľudí ako ste vy, ktorí ho naozaj potrebujete," napísala mamička na svoju sociálnu sieť.

"Možno mám pre vás riešenie," napísala mamička, ktorá ďalej vysvetlila, že tkanina sa dá prať a okrem ekologického rozmeru má aj ďalšie výhody. Ušetríte podľa nej množstvo peňazí za jednorazové toaletné papiere.

Austrálčanka ponúka na výber potlač z rôznorodých farieb a množstva vzorov. Uviedla, že každá rolka sa skladá z 20-tich štvorcov látky, na konci ktorej je plastový gombík držiaci jednotlivé kusy látky pohromade. Za takýto toaletný papier zaplatíte 48 austrálskych dolárov (čo je v prepočte bezmála 28 eur). 

Reakcie na Facebooku na seba nenechali dlho čakať. Kým jedni sú z inovatívneho nápadu príjemne prekvapení, ďalším sa táto predstava vôbec nepozdáva. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bizár

Pozri viac

Fun rádio