Beauty.sk Beauty.sk

Vaše pery potrebujú starostlivosť! Poradíme vám, ako sa o ne správne starať
zdroj: pixabay.com

Vaše pery potrebujú starostlivosť! Poradíme vám, ako sa o ne správne starať

Ak vás trápia suché, popraskané pery, je dôležité tento fakt neignorovať, ale začať s pravidelnou starostlivosťou. Pridajte týchto pár krokov do svojej každodennej starostlivosti o pleť a váš rúž sa vám rozhodne poďakuje.

Starostlivosť o suché pery

Do svojej bežnej starostlivosti o pery by ste mali pridať kvalitný balzam na pery, ktorý budete mať počas dňa vždy v prípade potreby po ruke. Zároveň by ste nemali zabúdať na ochranu pred slnkom, pretože vaše pery môže poškodiť i slnečné žiarenie, a preto je dôležité ich dôkladne chrániť. Ak používate matné rúže, ktoré majú tendenciu ešte viac vysúšať, rozhodne skúste pred ich aplikovaním naniesť trochu kokosového oleja. Ten zabezpečí, že vaše pery zostanú hydratované počas celého dňa. 

Zdroj: pixabay.com

Ako sa starať o pery

1. Píling pier 

Cukrový píling robí hotové zázraky pri odstraňovaní suchej, odumretej pokožky z pier. Môžete si ľahko vytvoriť aj svoj vlastný. Do malej misky zmiešajte po malej lyžičke cukru, bambuckého masla a môžete pridať i trochu mlieka. Pery si pripravíte na ďalší krok vašej starostlivosti. Ak uprednostňujete hotový produkt, porozhliadnite sa po takom, ktorý vám svojím zložením bude najviac vyhovovať. 

2. Dostatok vody

Tento krok aplikujte iba v prípade, že si nie ste istí, že za deň vypijete aspoň 8 pohárov vody, aby vaša pleť bola dostatočne hydratovaná. Ak máte problém s pitím čistej vody, pridajte si do nej pár kusov drobného ovocia alebo zeleniny, napríklad plátky uhorky. 

3. Hydratujte

Počuli ste už o maske na spanie? Myslíme na pery. Ak hľadáte tú najlepšiu možnú starostlivosť o vaše pery, rozhodne sa po jednej porozhliadnite! Aplikuje sa pred tým, ako pôjdete spať, v hrubej vrstve. Na druhý deň sa zobudíte s krásnymi, hydratovanými perami a už nikdy nebudete chcieť nič iné. Stojí to za to! 

4. Zvlhčovač v spálni 

Pokiaľ cítite, že je vo vašej spálni suchý vzduch, zaobstarajte si kvalitný zvlhčovač vzduchu. Ten pomáha predchádzať nielen suchej pokožke, ale aj pocitu sucha v ústach a krku. Podporuje zdravé dýchanie a celkový rozdiel budete pociťovať už po pár dňoch. Vaše pery a pokožka zostanú hydratované počas celej noci a ráno sa nebudete budiť s pocitom napnutej, suchej pokožky a pier. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio