Beauty.sk Beauty.sk

18 vecí, ktorým sa môžete venovať počas hrozby nového koronavírusu: Z pohodlia svojho domova
zdroj: pixabay.com

18 vecí, ktorým sa môžete venovať počas hrozby nového koronavírusu: Z pohodlia svojho domova

Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia pred hrozbou šírenia nebezpečného vírusu a ktoré je veľmi dôležité dodržiavať, môžete využiť svoj čas doma, zmysluplne a celkom účelne! Napríklad záležitosťami, na ktoré obvykle nemáte dostatok času alebo chuti. Hlavne, z pohodlia domova.

1. Čítajte knihy

Nastal čas prečítať všetky staré knihy, na ktoré nebol dostatok času! Neexistuje lepšie ospravedlnenie privoňať ku knihe, ktorú ste chceli prečítať už od minulého leta. Alebo môžete skúsiť jednu z horúcich vydaných noviniek, ktoré prišli na trh v tomto roku. 

2. Prečítajte si časopisy

Čo tak prečítať všetky vydania vášho obľúbeného časopisu, ktorý máte navyše predplatený? Ak romány nemusíte, môžeme využiť túto príležitosť a jednoducho siahnite po časopise, ktorý vás baví a inšpiruje. 

3. Poriadok a čistota

Hĺbkovým čistením vášho domova sa nielen zbavíte škodlivého prachu, nečistôt a choroboplodných zárodkov, ale získate aj čistejší priestor. Takže, zostavte si svoj obľúbený zoznam skladieb a dajte sa do toho. Dajte prať posteľnú bielizeň, závesy, poutierajte prach, vydezinfikujte svoj domov (najmä kľučky, vodovodné batérie, záchod), premiestnite nábytok, žehlite, umývajte... Budete sa cítiť lepšie, sľubujeme. Potom sa môžete odmeniť pohárom vína.

4. Pretrieďte svoj šatník

Zoberte si silné vrecia a pustite sa do vašej skrine. Budete sa cítiť úžasne, zbavte sa všetkého, čo ste aspoň rok nemali na sebe. Je veľká pravdepodobnosť, že to už nebudete nosiť. 

5. Zbavte sa kozmetiky

Ak je vaša súčasná situácia v kúpeľňových regáloch zmätkom, ktoré pozostáva z takmer prázdnych sér a starých rúžov. Vyskúšajte s organizáciou vášho make-upu a začnite triediť. 

6. Vyčistite štetce

Keď ste pri tom, vyčistite aj svoje štetce, ktoré používate na líčenie. Špinavé štetce na make-up sú absolútnou živnou pôdou pre baktérie. Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí napriek svojej starostlivosti, máte vyrážky, pozrite sa na nástroje, ktoré bežne používate a dávate si ich na tvár.

7. Vyčistite svoju žehličku

Áno, vážne. Vyčistite aj všetky svoje prístroje, ktoré prichádzajú do styku s vašimi vlasmi. 

8. Odmeňte sa, online

Prečo nevyužiť čas a urobiť si malú radosť? Zostaňte udržateľní a držte sa iba jedného nového nákupu. Máte dostatok času preskúmať aktuálne trendy a vaše srdce určite zatúži aspoň po jednej maličkosti. 

9. Pustite sa do záhradky

Mnohé štúdie nedávno ukázali výhody záhradničenie pre naše duševné zdravie (pomáha liečiť depresiu a úzkosť), a na začatie nepotrebujete ani veľkú záhradu, na bylinkovú záhradu je možné použiť aj najmenšie balkóny alebo terasy.

Zdroj: pixabay.com

10. Venujte sa vareniu

Varenie je tiež úžasne terapeutické. Venujte sa vareniu niektorých svojich obľúbených receptov alebo sa inšpirujte zabudnutou kuchárkou, potešte svoju rodinu, s ktorou zdieľate spoločnú domácnosť a navarte si spoločnú večeru. 

11. Starajte sa o seba

Zapáľte si svoje obľúbené sviečky, napustite si vaňu a doprajte si perličkový kúpeľ, na tvár si dajte masku a pripravte svoje nechty na manikúru a pedikúru. 

12. Zahrajte si hry

Je na čase vytiahnuť staré puzzle, ktorú vám kúpila babka na Vianoce 2015. Alebo vyzvite svoju rodinu na hranie spoločenských hier, zahrajte si Dostihy a stávky a zaspomínajte si na staré časy.

13. Počúvajte podcasty

Vypočujte si všetky staré podcasty, na ktoré ste si nevedeli nájsť čas! Mnohé vás môžu inšpirovať v kariére alebo v láske. Nikdy nebol lepší čas na vypočutie si zaujímavých rozhovorov. Je z čoho vyberať, len stačí začať a nájsť taký, ktorého téma vám je blízka. 

14. Preskúmajte Netflix

Zbavte sa všetkých svojich zoznamov, ktoré máte uložené na sledovanie. Či už to budú novinky, skúste napríklad Love Is Blind alebo niektoré zo starých častí, teraz je ten čas, pritúliť sa k partnerovi a pozerať televíziu. 

15. Zacvičte si doma

Existuje množstvo cvičení, ktorým sa môžete venovať a efektívne stráviť čas. Nájdite si na internete videá a môžete cvičiť z pohodlia domova. Vyskúšajte napríklad jogu či pilates. 

16. Oddýchnite si

Porozmýšľajte, kedy ste naposledy mali čas na zdriemnutie? A nie je to jedna z najväčších radostí života? Tak choďte si ľahnúť, vypnite si telefón a spríjemnite si deň. Zdriemnite si, zaslúžite si to.

17. Vyčistite svoj telefón

Zbavte sa množstva špiny, ktorá sa nachádza na povrchu vášho telefónu, s ktorým prichádzate do kontaktu. Po vyčistení z vonkajšej strany, môžete prejsť i do jeho obsahu, vymažte aplikácie, ktoré nevyužívate a pretrieďte svoje fotografie. 

18. Zavolajte rodine či známym

Jednoducho preto, že vás zaujíma, ako sa majú. Uistite sa, že sú v poriadku a nič im nechýba.

Zdroj: pixabay.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio