Beauty.sk Beauty.sk

Plačková chce začať s predajom rúšok. Jej biznis si vyslúžil množstvo kritiky
zdroj: Instagram/queen.plackova

Plačková chce začať s predajom rúšok. Jej biznis si vyslúžil množstvo kritiky

Rúška sú aktuálne po celom svete nedostatkovým tovarom. Núdzu o ne pociťujú najmä zdravotníci, ale i policajti, predavači a mnohí ďalší, ktorí aj napriek ťažkým časom musia denne chodiť do práce, kde prichádzajú kontaktu s masou ľudí, a to všetko len aby zabezpečili prežitie, bezpečnosť a hojnosť pre ostatných. Navzdory tomu sa stále nájdu ľudia, ktorí sa rozhodli zarábať na ľudskom nešťastí.

Kontroverzná reality šou hviezda a podnikateľka Zuzana Strausz Plačková informovala svojich fanúšikov prostredníctvom sociálnych sietí o tom, že chce začať predávať ochranné rúška. Dostupné by mali byť pre záujemcov už od pondelka. Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by známa influencerka, ktorá sa netají luxusným životným štýlom, neponúkala masky za poriadne prestrelenú cenu. 

Jedno obyčajné bavlnené rúško, ktoré Plačková ponúka má stáť 7 eur, produkt vylepšený navyše o strieborné vlákno dokonca až 15 eur. Tieto výrobky pritom u iných predajcov ani zďaleka nedosahujú ceny, ako u známej influencerky. Ako uvádza portál dnes24.sk, masky z rovnakého materiálu budú podľa generálneho riaditeľa výrobného závodu Zornica stáť asi 2,25 eura.

Zuzana Plačková sa pritom odvoláva na vysoké ceny strieborného vlákna, ktoré majú rúška obsahovať. Suma za jeden kilogram vlákniny podľa nej je 4-tisíc eur. Hodnota, ktorú uvádza je však niekoľkonásobne premrštená. Cena strieborného vlákna sa aktuálne na trhu pohybuje okolo 425 eur za kilo, uviedol Startitup.

zdroj: Instagram

Zuzana nakoniec príspevok zmazala, ale vo svojom instagramovom príbehu sa k situácii ešte vrátila. Podľa jej slov sa všetci sťažujú, že im chýbajú rúška, no všetci hneď vidia len to, že na tom chce zarobiť. Ona sama pritom predajcom nie je, robiť má iba marketing. Ako tvrdí, svoj zisk darovala na výrobu masiek pre detských onkologických pacientov. Nič to však nemení na tom, že prostredníctvom svojho profilu ponúka absurdne predražené výrobky.

Plačková nie je jediná, ktorá propaguje nezmyselne drahé produkty. Česká hviezdička Nela Slováková, známa z rovnakej reality šou, si robí biznis taktiež na nedostatkovom tovare, s tým rozdielom, že predajcom je ona sama. Jej ochranné masky stoja 12 eur, pričom na svojej stránke ponúka aj dezinfekčné gély s Aloe Vera. Za 30 mililitrov dezinfekcie si pýta neuveriteľných 8 eur, 50-tka vás vyjde na 13 eur a 100 mililitrov stojí 22 eur.

zdroj: nelaslovakova.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Celebs

Pozri viac

Fun rádio