Beauty.sk Beauty.sk

Učiteľka jednoduchým experimentom ukazuje deťom, prečo si umývať ruky. Jej video sa stalo hitom internetu!
zdroj: Instagram/mandysmunchkins_

Učiteľka jednoduchým experimentom ukazuje deťom, prečo si umývať ruky. Jej video sa stalo hitom internetu!

Od vypuknutia epidémie nového koronavírusu COVID-19 odborníci stále apelujú na ľudí, aby si často a najmä správne umývali ruky. Podľa nich je to jednou z najúčinnejších foriem prevencie. Uvedomujú si ale vážnosť situácie aj deti? Toto video ich presvedčí dodržiavať hygienu!

Bezpečnosť celej rodiny môže závisieť aj od tých najmenších. Deti sú totiž často prenášačmi bez príznakov, čo na celé týždne sťaží proces diagnostiky a liečby. Je preto nesmierne dôležité, aby zásady hygieny dôsledne dodržiavali práve oni.

Deti však často potrebujú vidieť dôkaz, aby si jednotlivé súvislosti spojili. To pochopila Amanda Lorenzo, učiteľka materskej školy v Miami, ktorá deťom jednoduchým experimentom ukázala, prečo je dôležité umývať si ruky. Jej video sa stalo hitom internetu!

Mladá učiteľka nasypala čierne korenie do taniera s vodou. Následne jednu zo žiačok požiadala, aby ponorila prst do vody. Všetci ostatní študenti pritom mali sledovať, ako sa bude zmes správať. Amanda sa spoločne s celou triedou zhodla, že žiaden pohyb na tanieri nenastal. Keď dievčatko vytiahlo prst z vody, zostali mu na ňom prilepené kúsky korenia.

Žiačka má potom strčiť prst do ďalšej nádoby, tentoraz s mydlom a opäť do pôvodného taniera s vodou a korením. Výsledok si pozri vo videu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio