Beauty.sk Beauty.sk

Predpovedala známa herečka prepuknutie nového koronavírusu?
zdroj: TASR

Predpovedala známa herečka prepuknutie nového koronavírusu?

Uprostred obáv, ktoré obklopujú vírus, bol v roku 2011 v centre mnohých rozhovorov film Nákaza s Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow a Mattom Damonom. Môžeme si položiť otázku, predpovedal film prepuknutie koronavírusu?

Na začiatku filmu sa postava Gwyneth Paltrow, vracia do svojho domu v Minnesote s neznámou chorobou z cesty do Hong Kongu. Počas niekoľkých dní zomrie a zanecháva za sebou šokovaného a trúchliaceho manžela Mitcha, ktorého stvárnil herec Matt Damon. Čoskoro začnú podobné príznaky objavovať i mnohé ďalšie osoby na celom svete a svet sa náhle ocitne v celosvetovej kríze. Obyčajní ľudia sa zároveň snažia prežit v spoločnosti, ktorá sa prakticky zrútila. 

Film Nákaza, ktorú režíroval Steven Soderbergh, poskytuje skľučujúci pohľad na to, čo sa môže stať po vypuknutí celosvetovej krízy v zdravotníctve. Existujú karantény, rabovanie, prázdne letiská a vedci sa snažia nájsť vakcínu. 

Zdroj: TASR

Upozorňuje na to, čo sa môže stať, ak vlády urobia zavádzajúce politické rozhodnutia, čo sa môže stať, keď jednotlivci nerešpektujú usmernenia, ktoré sú pre nich vládou ustanovené. V dôsledku čoho zomrie na celom svete 26 miliónov ľudí.

Keď bol film uvedený na trh, určite nebol myslený ako hororový scenár toho, čo sa môže stať. No v roku 2020 dej skutočne ukazuje, že najdesivejšie hrozby niekedy nie sú zombie alebo príšery, ale ľudské choroby.

Ak si chcete pozrieť film Nákaza, určite stojí za zamyslenie, ale neurobí nič prospešné ak vás trápi úzkosť súvisiaca s koronavírusom. To však nezastavilo množstvo ľudí, ktorí si film sťahujú, pretože Warner Brothers v týchto dňoch oznámil, že film Nákaza je teraz jeho najžiadanejším filmom vo svojom katalógu, hneď za licenciou Harry Pottera.

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio