Beauty.sk Beauty.sk

Ako na dokonalú manikúru v 8 jednoduchých krokoch: Zvládnete ju z pohodlia domova
zdroj: pixabay.com

Ako na dokonalú manikúru v 8 jednoduchých krokoch: Zvládnete ju z pohodlia domova

Okrem toho, že nemáte možnosť ísť niekam na manikúru, ušetríte peniaze, kedy ak nie teraz, môžete sa naučiť, ako zvládnuť svoju vlastnú manikúru doma. Spravte si dokonalú manikúru ako profesionál, je to jednoduchšie, ako si myslíte. Stačí niekoľko jednoduchých krokov.

Krok 1. Vyčistite si nechty odlakovačom

Aj keď nemáte na nechtoch lak, je dobré použiť na vaše nechty odlakovač, aby ste sa zbavili akýchkoľvek olejov alebo nečistôt, ktoré by mohli poškodiť váš lak. Nezabudnite si umyť ruky mydlom a vodou.

Krok 2. Zatlačte kožičku späť

Použiť môžete hydratačný olej a odstraňovač nechtovej kožičky. Oleje pomáhajú hydratovať, zatiaľ čo odstraňovače majú exfoliačný účinok na nechtové lôžka. Potom jemne zatlačte kožičku. Použite paličky na manikúru, ktoré sú tiež najlepšie na čistenie pod špičkami nechtov. Vaše kutikuly chránia nechty pred baktériami a udržiavajú ich mäkké, takže sa vyhnite ich odrezaniu.

Krok 3. Hydratujte ruky

Využite príležitosť a doprajte si mini masáž rúk, len preto, že nie ste v kúpeľoch, neznamená to, že sa na chvíľu nemôžete uvoľniť. Na záver prejdite každý necht odlakovačom na nechty, aby ste sa zbavili zvyškov krému.

Krok 4. Naneste základnú vrstvu

Ako prvé, naneste základ na hydratáciu a ochranu nechtov a zabránenie ich štiepeniu. Odporúča sa počkať dve celé minúty medzi každým náterom, počnúc nanesením základnej farby.

Zdroj: pixabay.com

Krok 5. Naneste prvú vrstvu

Naneste farbu podľa vášho želania a nezabudnite dostať štetec laku až po kutikulu a do rohov nechtu. Len udržujte tenkú vrstvu. Odporúča sa spraviť ťah na trikrát: raz v strede, raz na každej strane.

Krok 6. Naneste druhú vrstvu

Po celých dvoch minútach, naneste druhú vrstvu laku na nechty. Čisté alebo pastelové odtiene môžu vyžadovať tretiu vrstvu pre úplné a plynulé pokrytie. Len nezabudnite, aby to bolo pekné a tenké. 

Krok 7. Naneste poslednú vrstvu

Vrchná bezfarebná vrstva chráni vašu manikúru pred odieraním a dodáva lesk nechtov. Nevynechajte ju, výrazne skrátite životnosť laku, na ktorom ste tak tvrdo pracovali. Varovné slovo, buďte opatrní pri nanášaní vrchnej vrstvy, pretože chaotická aplikácia môže zničiť celú manikúru.

Krok 8. Vyčistite okraje a nechajte uschnúť

Namočte vatovú tyčinku do uší do odlakovača na nechty a opatrne ňou prejdite okolo nechtov. Potom nechty nechajte schnúť ďalších päť minút. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio