Beauty.sk Beauty.sk

Nemôžeš zohnať mydlo? Táto spoločnosť ho ponúka zadarmo
zdroj: Instagram/ojaibotanika

Nemôžeš zohnať mydlo? Táto spoločnosť ho ponúka zadarmo

Koronavírus i naďalej vyprázdňuje regály s konzervami, kozmetickými i hygienickými potrebami. Ľudia v panike vykupujú trvanlivý tovar aj základné produkty dennej spotreby. Istá firma sa rozhodla pomôcť tým, ktorí sa tak k niektorým produktom nevedia dostať.

Podľa odborníkov je jedným z najúčinnejších spôsobov ochrany pred šíriacou sa nákazou, pravidelné a dôkladné umývanie rúk. Vystrašení ľudia si ich odporúčania vzali k srdcu a obchodníci teraz zápasia s nedostatkom umývacích a dezinfekčných prostriedkov.

Spoločnosť Nuddy, vyrábajúca mydlá sa rozhodla zasiahnuť. Ponúka mydlo každému, kto ho aktuálne potrebuje, a to úplne zadarmo. Stalo sa tak po tom, ako majiteľka firmy, Kassi Emadi prišla do obchodu a zistila, že regály s mydlami sú prázdne: „Rozhodla som sa podniknúť kroky a pokúsiť sa dostať naše kocky mydla k rukám tých, ktorí práve nemajú.“

Mydlá s vôňou bambuckého masla, či ružového grepu, ktoré bežne kúpiš za vyše päť eur si teraz môžeš objednať zadarmo, nepočítajúc poštovné. Vegánsky výrobok je tiež 100-percentne cruelty-free, neobsahuje žiadne plasty a je dostupný na webovej stránke predajcu. Aby sa však ušlo každému, množstvo na jednu osobu je obmedzené.

Neporušená pokožka koronavírus neprepustí, no majiteľka upozorňuje na to, že nadmerné umývanie (najmä lacnými mydlami) a dezinfikovanie rúk vedie k ich vysúšaniu a k tvorbe mikrotrhliniek, do ktorých sa baktérie a vírusy zaniesť môžu.
Zabúdať preto netreba ani na pravidelné krémovanie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bizár

Pozri viac

Fun rádio