Beauty.sk Beauty.sk

Už viac nemusíte hľadať účinnú látku! Táto zložka pomáha liečiť akné, ekzém, lupienku i rosaceu
zdroj: pixabay.com

Už viac nemusíte hľadať účinnú látku! Táto zložka pomáha liečiť akné, ekzém, lupienku i rosaceu

Buďme k sebe úprimní, síra smrdí. To je dôvod, prečo sa jej ľudia obávajú. Ale ak sa dozviete viac o tejto aktuálne veľmi populárnej zložke, možno svoj názor budete chcieť prehodnotiť.

Ak sa pýtate, čo je to síra?

Veľmi jednoducho povedané, síra je prírodný prvok, ktorý je nevyhnutnou súčasťou všetkých živých buniek. Síra je bežná v horninách a mineráloch a je nevyhnutná pre rast rastlín a nachádza sa v celom tele aj v aminokyselinách, vitamínoch, pokožke a vlasoch. Je známa svojou žltou farbou a silnou vôňou. Síra sa používa na lekárske účely (používa sa aj pri výrobe vína), ale pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, bežne ju nájdete v produktoch určených na liečbu akné, v maskách a mydlách.

Benefity pre pokožku

Niektoré z vlastností síry, ktoré ju robia skvelým prostriedkom pri liečbe akné (napríklad jej protizápalové a antibakteriálne vlastnosti), sú tiež užitočné pri liečbe mnohých ďalších problémov s pokožkou. Je vhodná pri liečbe rôznych kožných ochorení: síra má protizápalové účinky a pomáha zmäkčovať a odlupovať už odumretú pokožku. Často sa používa na liečbu akné, psoriázy a seboroickej dermatitídy alebo lupín. Lieči ekzémy a rosaceu.

Síra môže vysušovať a dráždiť citlivú pokožku, takže sa odporúča postupovať nanajvýš opatrne pri skúšaní produktov obsahujúcich síru.

Zdroj: pixabay.com


Ako sa používa?

Síra by sa mala používať raz denne, zvyčajne pred spaním kvôli silnej vôni. Vyvarujte sa kombinovaniu s inými produktami, ktoré vysušujú pokožku, ako sú retinoidy, benzoylperoxid a kyselina salicylová. Experimentovanie s niekoľkými produktami na liečbu akné dohromady môže byť priveľa, môže spôsobiť, že pokožka bude príliš suchá a zostane zapálená.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio