Beauty.sk Beauty.sk

Ako sa s tým vysporiadať z pohodlia domova: Trápi aj vás tento problém s vlasmi?
zdroj: pixabay.com

Ako sa s tým vysporiadať z pohodlia domova: Trápi aj vás tento problém s vlasmi?

Zrejme sa vám nepodarí v nechtovom salóne vykonať svoju pravidelnú návštevu manikúry alebo si nechať vlasy ostrihať do nového sezónneho štýlu, ale je naozaj nevyhnutné, aby sme sa všetci izolovali kvôli nám všetkým.

Ak ste milovníkom krásy, ktorý si nedokáže predstaviť život bez novej sady Shellacu a dokonalej sady na úpravu obočia, našťastie, odborníci sa v týchto dňoch podelili o svoje najlepšie tipy na udržanie vášho "režimu krásy" z pohodlia vlastného domova.


Udržujte zdravie svojich vlasov

Čím zdravšie sú vaše vlasy, tým dlhšie vám vydrží aj ich farba. Na poškodených vlasoch sa farba rýchlo vymýva. Najlepšie je používať výrobky, ktoré neobsahujú sírany ani parabény. Bez ohľadu na to, čo robíte, vaša farba prirodzene bledne a poškodí sa napríklad i mechanickým poškodením (fúkaním, kulmovaním, žehlením). Navyše, pri každom umývaní vlasov - šampónovaním, sa trochu farby vymýva. 

Dodajte im lesk

Farbením vrátite späť lesk vlasov. Dáte ich späť do rovnováhy a stabilizujete svoju farbu. Vlasy narastú za mesiac približne 1 – 2,5 cm. Farebný rozdiel je vidieť už po prvom mesiaci od farbenia. Pravidelné farbenie je preto nevyhnuté, ak chcete, aby vaša farba vlasov vyzerala dokonale udržiavaná.

Zdroj: pixabay.com

Čomu sa treba vyhnúť

Vlasy ošetrené farbou by mali zostať mimo látok, ako sú chlorid sodný, ​​sírany a parabény. Ak sú v poriadku, držte sa ďalej od silikónu, pretože ten vlasy zaťaží. Držte sa ďalej aj od výrobkov, ktoré sú príliš husté. Tie sú lepšie pre hustejšie vlasy.

Zdravie pokožky hlavy

O svoju pokožku sa musíte starať rovnako ako aj o pokožku hlavy. To znamená, že by ste mali prestať používať suchý šampón. So všetkými výrobkami, ktoré používate, upchávate svoje póry. Musíte mať čistú pokožku hlavy, aby boli póry otvorené a dýchali, čo je dôležité pre zdravý rast vlasov.

Farbenie korienkov vlasov

Najlepším spôsobom, ako zakryť vyrastajúce korienky, je použiť pero na farbenie korienkov vlasov. Dá sa ľahko aplikovať na vlasy tam, kde to potrebujete. Vydrží až tri umytia a môžete ho použiť tak často, ako to potrebujete. Väčšina spoľahlivo zakryje vyrastajúce korienky a pero vydrží až 10 použití. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio