Beauty.sk Beauty.sk

Zaútočte na čierne bodky: Zbavte sa ich pomocou tejto metódy
zdroj: pixabay.com

Zaútočte na čierne bodky: Zbavte sa ich pomocou tejto metódy

Začnite čistou pokožkou a pripravte si ingrediencie. Budete potrebovať suché ovsené vločky, sódu na pečenie a šťavu z citróna. Odstráňte nečistoty a odumreté bunky z povrchu pleti, ktoré vašej pokožke rozhodne nepristanú.

Ovsené vločky

Nemusia byť len zdravou súčasťou vašej stravy, ale hodia sa aj ako prísada do vášho domáceho pílingu.
Pridajte 1/4 šálky ovsených vločiek do malej misky na miešanie (ak sú ovsené vločky priveľké, možno ich budete musieť najskôr rozdrviť kuchynským robotom). Ovsená kaša jemne odlupuje odumreté kožné bunky a absorbuje prebytočný maz, aby udržala póry čisté.

Zdroj:pixabay.com

Sóda bikarbóna

Potom pridajte 1 čajovú lyžičku jedlej sódy. Jedlá sóda pôsobí ako "čistič" hlbokých pórov, odstraňuje odumreté kožné bunky a vyrovnáva pokožku.

Zdroj: pixabay.com

Citrón

Potom pridajte 1 lyžicu čerstvej citrónovej šťavy. Citrón je prírodný antibakteriálny prostriedok, ktorý odstraňuje nečistoty a škvrny na tvári. Navyše, vysoký obsah vitamínu C rozjasní a dokonale rozžiari vašu pleť. 

Zdroj: pixabay.com

Zmiešajte

Ak je váš píling príliš suchej konzistencie, pridajte viac citrónovej šťavy. Ak je príliš vodnatý, pridajte ďalšie ovsené vločky, kým nedosiahnete konzistenciu pasty.

Použitie

A teraz môžete začať "drhnúť" vašu pokožku. Zmes naneste na navlhčenú pleť a nechajte pôsobiť približne jednu minútu. Nanášajte jemnými, krúživými pohybmi a skutočne sa zamerajte na oblasti, ktoré sú náchylné na čierne bodky (napríklad nos a brada). Potom opláchnite a osušte. Po aplikácii pokračujte vo vašej starostlivosti podľa vášho výberu, aplikujte sérum, hydratačný gél alebo hydratačný krém. Domáce recepty sú vhodné najmä preto, že viete, čo obsahujú a môžete si ich prispôsobovať podľa typu vašej pokožky, vyhnete sa tým nepríjemnému podráždeniu či inému poškodeniu pokožky. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio