Beauty.sk Beauty.sk

Balenciaga, Yves Saint Laurent aj Gucci: Luxusné značky pomáhajú vyrábať ochranné masky
zdroj: Instagram.com/monz_ailiz*

Balenciaga, Yves Saint Laurent aj Gucci: Luxusné značky pomáhajú vyrábať ochranné masky

Pandémia koronavírusu sa vo svete šíri závratným tempom. Okrem Talianska i ďalšie krajiny módy hlásia desaťtisíce infikovaných. Veľkým problémom čelia Španieli, Američania aj Francúzi, ktorých situácia prinútila konať. Spoločnosť, ktorá zastrešuje prémiové módne značky - Kering Group, chce svojou troškou prispieť k zastaveniu šírenia ochorenia. Vo svojich továrňach bude vyrábať rúška.

Svojim prísľubom chce francúzsky módny dom znížiť riziko nedostatku zdravotníckeho materiálu, informuje o tom Independent. Akútnu núdzu o ochranné masky hlásia zdravotníci posledné týždne už na celom svete. Vo svojich dielňach budú preto rúška vyrábať značky z portfólia spoločnosti Kering Group, ako napríklad Balenciaga, Gucci a Saint Laurent.

Spoločnosť chce navyše poskytnúť pomoc tromi miliónmi chirurgických masiek, ktoré objedná pre francúzsku zdravotnú službu z Číny a zdravotníkom pomôže aj dcérska firma Gucci. Tá sa zaviazala darovať viac ako jeden milión masiek a 55-tisíc ochranných kombinéz lekárom v Taliansku. Okrem toho korporácia finančne podporila medzinárodný výskumný inštitútu Pasteur, ktorý sa venuje študovaniu nového koronavírusu.

Francúzsky módny dom tiež podporil nadáciu Červeného kríža a pomáha i štyrom nemocniciam v talianskych postihnutých regiónoch Lombardia, Veneto, Toskánsko a Lazio. K tomu všetkému chce Kering Group dodržiavať „najprísnejšie opatrenia na ochranu zdravia svojich zamestnancov.“

Pomohol aj ďalší odevný gigant. Materská spoločnosť značky Louis Vuitton - LVMH prisľúbila výrobu dezinfekčných prípravkov na ruky vo svojich továrňach na výrobu parfumov.

*obrázok je iba ilustračný, nezodpovedá skutočnému výrobku

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio