Beauty.sk Beauty.sk

Neprepadnite samote: Vyhnite sa nepríjemným pocitom osamelosti
zdroj: pixabay.com

Neprepadnite samote: Vyhnite sa nepríjemným pocitom osamelosti

Mnohí z nás pracujú z domu, a to buď preto, že kancelárie zatvárajú svoje dvere, ako preventívne opatrenie alebo niektorí sa musia izolovať. Aj keď to môže spočiatku znieť príťažlivo, oba scenáre môžu byť veľmi osamelé.

Je to všetko o vnímaní. Vždy pamätajte, že táto situácia je vytvorená vonkajšími okolnosťami a nie ste osamelejší ako predtým, ako vypukol Covid-19. Niektorí by s tým nesúhlasili. Táto odlišná perspektíva by mohla výrazne zmeniť vašu mentálnu schopnosť a vyrovnať sa s izoláciou.

Ak pracujete z domu, odporúča sa pravidelne telefonovať s kolegami a priateľmi. Aj keď sociálne médiá majú zlé povolanie, pokiaľ ide o duševné zdravie, je čas ukázať, že sa dajú použiť i na dobré účely. Použite ich na to, na čo bolo pôvodne určené - na ľudské spojenie. Raz denne choďte von na prechádzku na čerstvý vzduch, a ak je to možné, choďte do parku alebo do prírody. Aj keď ste stále sami, jednoduché videnie, ako ostatní integrujú a usmievajú sa na cudzincov, môže zvýšiť vašu náladu a prinúti vás cítiť sa ako súčasť komunity.

Ak sa sami izolujete, je veľmi dôležité, aby ste sa spolu s inými ľuďmi nestretávali najmenej sedem dní, ak máte kašeľ alebo horúčku a najmenej 14 dní, ak ste boli vystavení vírusu. Nedostatok fyzického kontaktu môže byť drvivý, ale sú tu určité veci, ktoré môžu pomôcť. Napríklad prikrývka je navrhnutá tak, aby napodobňovala pocit objatia a bolo dokázané, že zmierňuje úzkosť a podporuje spánok. Podobne vám dá masáž tváre alebo masáž rúk (nezabudnite si dôkladne umyť ruky), ktoré vám pomôžu znovu spojiť myseľ a telo a dostať sa do fyzického priestoru.

Zdroj: pixabay.com


Zabráňte pocitu klaustrofóbie

Je dôležité sústrediť svoju myseľ na niečo pozitívne a na určitú záležitosť. Vytvára príležitosti na kontaktovanie priateľov a diskusiu o pozitívnych veciach. Posaďte sa a napíšte si zoznam vecí, ktoré ste sa vždy chceli naučiť. Možno nejaká história 19. storočia alebo základy šitia či háčkovania (alebo čokoľvek, čo vás zaujíma). Stanovte si jasné ciele toho, čo chcete dosiahnuť. Zapojte ďalších ľudí vo svojom okolí.

Prečo nevyskúšať rôzne dostupné upokojujúce techniky, ktoré vám pomôžu relaxovať? Nalaďte si napríklad podcasty a otvorte svoju myseľ, premýšľajúc nad obsahom nesúvisiacim s koronavírusom.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Fun rádio