BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako zmeniť denné líčenie na večerné? Pomocou týchto 5 krokov to zvládnete naozaj rýchlo
zdroj: Photo by Gustavo Spindula on Unsplash

Ako zmeniť denné líčenie na večerné? Pomocou týchto 5 krokov to zvládnete naozaj rýchlo

Chystáte sa vyraziť do víru mesta, ale nemáte dostatok času venovať sa detailne svojmu stylingu odznova? Vyčarujte zo svojho denného líčenia pomocou jednoduchých trikov okúzľujúce večerné líčenie.

1. Oprava dennej vrstvy make-upu

Ako prvý krok musíte opraviť už napáchané škody na vašom dennom make-upe. Ak máte zotreté očné linky alebo rozmazaný rúž, pokúste sa to veľmi šetrne opraviť. Domaľujte chýbajúce časti alebo ich prípadne zmyte. Make-up si nemusíte odličovať a nanášať nanovo. Stačí ho naniesť na miesta, kde sa vám počas dňa zotrel. Nepoužite však veľké množstvo, aby ste predišli efektu masky na tvári. 

manu-camargo-60128
Photo by Manu Camargo on Unsplash

2. Oživte tvár farbou na líčka

Výraznejšie líčka pôsobia na každej z nás veľmi príťažlivo. Dokonale podčiarknu jemnú ženskosť, čo je ideálnym pomocníkom ak idete na rande. Dávajte ale pozor, aby ste to neprehnali. Extrémny červený fľak pôsobí skôr ako keby ste behali 20 minút naprieč celým mestom, preto voľte prirodzenejšie farby. Použite jemný odtieň, ktorý sa vám hodí.

3. Rozžiarte svoje oči

Použite očné tiene. Stačí jedna farba, prípadne dve. Nemusíte sa babrať s najdokonalejším tieňovaním na svete. Použiť môžete jemné bledohnedé farby, nude farby tiež vyzerajú dokonalo na každej z nás. Ak ste však tiene nahodili už ráno, použite o niečo tmavšiu farbu, ktorú zvýraznite jemnou linkou na oči a jednou jemnou vrstvou riasenky.

Photo by freestocks.org on Unsplash

4. Upravte svoj lesk

Ak sa prehnane lesknete, nezabudnite na púder. Naneste ho na celú tvár a to najmä pod oči, na čelo, nos a bradu. Naopak žiadúci lesk vytvorený pomocou highlightra, zvýraznite na lícnych kostiach a nad vrchnou perou. 


5. Dolaďte to perami

Ak ste zvolili jemné líčenie očí, jednoducho to doladíte výraznými perami. Naopak prirodzené pery úplne bez rúžu alebo iba s telovými farbami zvoľte, ak ste sa vyšantili pri tieňovaní očí. Myslite na to, že menej je niekedy viac.

Photo by ian dooley on Unsplash

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio