BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nechávate svojho domáceho miláčika samého? Máme pre vás 5 rád, ako psíkom uľahčiť pobyt osamote
zdroj: Photo by Andrew Branch on Unsplash

Nechávate svojho domáceho miláčika samého? Máme pre vás 5 rád, ako psíkom uľahčiť pobyt osamote

Nie je pochýb, že svojho psíka milujete nadovšetko, ale tráviť s ním 24 hodín denne je jednoducho nemožné. Musíte chodiť do práce a nemôžete ho zobrať ani na nákupy či oslavy. Myslíte, že čas ktorý je váš štvornohý priateľ nútený tráviť sám, je preňho nekonečný boj a nechcete ho ešte viac stresovať? Vyskúšajte týchto 5 tipov, ktoré mu to uľahčia.

1. Pelech

Váš miláčik musí mať svoje miesto, kde bude tráviť čas alebo spať. Ak jeden má, ale vidíte ho ležať a spať všade inde, je na čase ho vymeniť. Chybou môže byť aj jeho miesto, to pravé nájdete iba premiestňovaním. Skúste mu zaobstarať pelech so stenami. Niektoré psy preferujú, keď sa môžu niekde schovať.

william-stitt-196787
Photo by William Stitt on Unsplash

2. Rádio/televízia

Rovnako ako ľudia majú psy radi hudbu. Ich sluch je citlivejší ako ten náš, preto im vyberte nie moc hlasnú upokojujúcu hudbu. Môžete mu zostaviť jeho vlastný playlist alebo jednoducho nalaďte niektorú rozhlasovú stanicu. Rovnako môže poslúžiť aj televízia. Určite ste si všimli, že psy reagujú na pohyby alebo zvuky televízie. Samozrejme ju nevnímajú rovnako ako ľudia, ale dokáže ich rozptýliť počas ich osamelého doobedia.

3. Hračky

Dostatok plyšových alebo prípadne pískacích hračiek dokáže psov poriadne zabaviť. V predajniach nájdete rôzne druhy hračiek, od loptičiek cez povrazové hračky až po žuvacie kosti. Vyskúšajte psíkovi občas kúpiť väčšiu žuvaciu kosť a nudiť sa určite nebude. 

Photo by Justin Veenema on Unsplash

4. Tričko

Možno ste si všimli, že občas váš psík obľubuje oňuchávať vaše oblečenie alebo si sem-tam nájdete v jeho pelechu svoje použité tričko. Z oblečenia cíti vašu vôňu, ktorá ho ukľudňuje. Obetujte jedno staršie použité tričko, z ktorého psík bude cítiť váš pach a nechajte mu ho rovno v pelechu počas vašej neprítomnosti. 

5. Opatrovateľka

Ak máte kamošku alebo susedku, ktorá je počas dňa doma, poproste ju, aby sa na vášho psíka prišla na chvíľu pozrieť. Tak isto môžete vášho miláčika zaniesť ku kamarátke na doobedné "prázdniny", kým sa vrátite z práce.

Photo by Andy Omvik on Unsplash

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio